RTV EURO AGD inwestuje w elektryczne auta dostawcze

Warszawa, Łódź, Kraków, Poznań, Katowice, Wrocław, Gdańsk - to miasta, w których dostawy do klientów sieci RTV EURO AGD będą realizowane także z użyciem elektrycznych samochodów.

Najnowsze pojazdy floty sieci dedykowane są do ruchu na obszarze miejskim i podmiejskim. Mogą poruszać się w strefach ograniczonego ruchu, a także w strefach niskiej emisji spalin. A do tego są wyposażone w wiele rozwiązań zapewniających wysoką efektywność energetyczną, w tym w odzyskiwanie części energii podczas hamowania.

Dodatkowo mają funkcje zwiększające bezpieczeństwo na drodze, m.in. asystenta obserwacji strefy z tyłu auta, stabilizator toru jazdy przy silnym bocznym wietrze czy aktywny system wspomagania nagłego hamowania. Nowe elektryczne samochody RTV EURO AGD to także nietypowy design, różniący się od pozostałych pojazdów sieci. Graficzne rozwiązania na sylwetce auta nawiązują do środowiska naturalnego i produktów oferowanych przez firmę.

Klienci, których zakupy zostaną dostarczone w najbliższych dniach elektrycznym transportem otrzymają ekoniespodziankę, pozwalającą na wyhodowanie własnych roślinek.

Inwestycja we flotę pojazdów dostawczych i wprowadzenie do niej aut elektrycznych to kolejny przykład od lat realizowanej przez RTV EURO AGD strategii. Jej celem jest wzmacnianie działań w zakresie zrównoważonego rozwoju i tworzenie rozwiązań, dzięki którym zyskują zarówno klienci, jak i środowisko naturalne.

RTV EURO AGD jest ogólnopolską siecią detaliczną, oferującą sprzęt elektroniczny oraz artykuły gospodarstwa domowego. Ma ponad 300 sklepów stacjonarnych w całej Polsce i sklep internetowy, oferuje też możliwość zrobienia zakupów przez telefon.

 

Katarzyna Pierzchała 5264 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.