Upały: patrole na parkingach Centrum Handlowego 3 Stawy

W Centrum Handlowym 3 Stawy w Katowicach pojawiły się specjalne patrole. To pracownicy ochrony galerii, którzy chodząc po parkingu monitorują czy w rozgrzanych samochodach nikt nie jest narażony na przegrzanie.

Wysokie temperatury doskwierają szczególnie dzieciom oraz zwierzętom, stąd tak ważne jest, aby nie pozostawiać ich bez opieki w zamkniętych pomieszczeniach lub w aucie. Specjaliści podkreślają, że nawet uchylone okno w pojeździe pozostawionym na słońcu w niczym nie pomoże. We wnętrzu auta temperatura może wzrosnąć nawet do 60 stopni Celsjusza, co stanowi śmiertelną pułapkę, o czym ostatnio co jakiś czas słyszymy w mediach.

Dlatego w trosce o bezpieczeństwo nie tylko najmłodszych, ale i zwierzaków, ochrona 3 Stawów we wszystkie ciepłe dni wakacji będzie prowadzić regularne patrole aut na parkingu centrum handlowego. Ma to zapobiec nieszczęściu, a w przypadku zaobserwowania sytuacji pozostawienia psa lub dziecka w samochodzie – szybkiej reakcji.

Warto też wiedzieć, że Centrum Handlowe 3 Stawy daje możliwość wejścia z psem na teren galerii. Przy głównym wejściu, gdzie znajduje się specjalnie wyznaczone miejsce dla psiaków z wodą, jest również możliwość pozostawienia ich na krótki okres. Z psami, ze względu na obecność produktów spożywczych, nie będzie można wejść do hipermarketu Auchan.

3 Stawy w Katowicach to jedno z pierwszych centrów handlowych na Śląsku. Zlokalizowane jest 3 km od ścisłego centrum stolicy regionu, w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A4 i Doliny Trzech Stawów, od której centrum wzięło swoją nazwę.

 

Katarzyna Pierzchała 5264 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.