Roy Perticucci od 1 września 2022 r. pokieruje Allegro

Roy Perticucci od 1 września 2022 przejmie obowiązki od Francoisa Nuytsa i obejmie funkcję prezesa i członka zarządu Allegro.

Roy Perticucci ma ponad 20-letnie doświadczenie w zarządzaniu międzynarodowymi przedsiębiorstwami e-commerce, jak i osiągnięcia w budowaniu całych organizacji.

W latach 2013-2020 zarządzał europejskimi operacjami oraz logistyką w firmie Amazon, równocześnie przez pewien czas odpowiadając za te same obszary w Ameryce Północnej.

Wcześniej pełnił wysokie funkcje w innych dużych przedsiębiorstwach sektora handlowego, włączając w to Ahold (Albert.nl), Dixon’s oraz Tesco w Europie. Jako development director, a później operations director w Tesco.com nadzorował rozwój największej na świecie platformy zakupów z dostawą do domu w czasie jej gwałtownego wzrostu. Jego wkład obejmował uruchomienie pierwszego w firmie dark store, Wine Warehouse, a także dostawcy usług internetowych Tesco.net.

Karierę rozpoczynał jako programista w Accenture w Mediolanie, a potem jako konsultant w Boston Consulting Group w Monachium.

- (...) Będziemy kontynuować strategiczną ścieżkę wytyczoną przez firmę, ponieważ potrzeby konsumentów są niezmienne - wciąż kluczowe są jak największy wybór, jak najlepsza cena i jak największa wygoda - mówi cytowany w komunikacie Roy Perticucci, od 1 września 2022 r. prezes Allegro.

O tym, że Rada Dyrektorów Allegro.eu rozpoczyna proces sukcesji prezesa Allegro było wiadomo od początku roku. Wtedy to ogłoszono, że François Nuyts planuje zostać u steru Allegro najdalej do końca 2022 r.

François Nuyts jest prezesem Allegro od sierpnia 2018 r. i w tym czasie pomógł wprowadzić tę platformę na warszawską giełdę w ramach największej oferty publicznej w jej historii. Starania grupy dotyczące ciągłego ulepszania wyboru, ceny i wygody zakupów sprawiły, że stała się ona platformą z 250 mln ofert od 133 tys. sprzedawców, na czym korzysta 13,5 mln aktywnych kupujących. Francois poprowadził też Allegro na rynki międzynarodowe m.in. poprzez przejęcie Grupy Mall, stworzył podstawy firmowej sieci dystrybucji przesyłek, a także z sukcesem uruchomił Allegro Pay.

- Mój czas w Allegro dobiegnie końca we wrześniu i było to dla mnie niesamowite doświadczenie. Wielkie podziękowania dla koleżanek i kolegów z firmy, ponieważ zbudowaliśmy organizację na światowym poziomie. Mamy firmę prawdziwie skoncentrowaną na kliencie, która teraz będzie rozszerzać swoją najwyższą jakość obsługi także na klientów z innych krajów - czy to kupujących, czy sprzedających. Mogę sam spokojnie powiedzieć, że na pewno nie dokonałem jeszcze ostatniego zakupu na Allegro - podsumowuje Francois Nuyts.


Ilona Mrozowska 4642 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.