SM Mlekpol. Senator Emmentaler

Dla prawdziwych koneserów.

Rozwijając dokonania szwajcarskich mistrzów serowarstwa, Mlekpol wprowadza na rynek nowy produkt – Senator Emmentaler.
 
To twardy ser podpuszczkowy, powstający w długotrwałym procesie dojrzewania. Ze względu na unikatowe właściwości smakowe oraz aromatyczne, a także najwyższą jakość użytych do jego produkcji surowców, wyrób ten lokuje się w segmencie serów premium. Jego charakterystyczny, wyróżniający się smak i aromat doceniane są zwłaszcza przez wymagających znawców i miłośników sera.
 
Senator Emmentaler jest wytwarzany z najwyższą starannością, wedle najlepszych receptur, wzbogaconych o wiedzę, doświadczenie i technologie wiodącego polskiego producenta. Ser ma elastyczny, złocisty miąższ i naturalnie powstałą suchą skórkę. Pachnie intensywnie. W smaku jest delikatny, lekko słodkawy, o wyraźnie wyczuwalnym smaku orzechowym. W jego przekroju widoczne są duże, regularne oczka, stanowiące o wyjątkowości tego typu serów twardych.
 
Senator Emmentaler powstaje z polskiego mleka, pochodzącego od krów wypasanych w najczystszych regionach naszego kraju. Jak przystało na produkt z najwyższej półki, nie zawiera konserwantów. Charakteryzuje się natomiast dużą zawartością wapnia oraz wartościowego białka, a także innych cennych składników.
Ser dostępny jest w dwóch gramaturach oraz rodzajach: Senator Emmentaler w plastrach 150 g – dostępny w wygodnych opakowaniach typu „otwórz-zamknij”, które ułatwiają przechowywanie bez utraty właściwości smakowych i zapachowych oraz Senator Emmentaler – płaska porcja 250 g.
 
Mlekpol zadbał też o to, by oba produkty przyciągały wzrok na sklepowych półkach, stąd wyróżniają się one wyszukanym wzornictwem i kolorystyką, potwierdzającymi przynależność do segmentu premium.
 
Senator Emmentaler wybornie prezentuje się na desce serów, jako przekąska do wina. Ale ma też inne, znacznie szersze zastosowania kulinarne. Może być używany do kanapek i sałatek, a po starciu stanowi posypkę do dań mięsnych, ryżu czy makaronu. Dobrze toleruje obróbkę termiczną, dlatego sprawdzi się też na pizzy oraz różnego typu zapiekankach. Świetnie komponuje się z oliwkami, winogronami, jajkami, łososiem.
Joanna Hamdan 13995 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.