Sklepy Biedronka znów czynne w każdą niedzielę?

Od lipca 2022 niektóre sklepy Biedronka w Polsce miałyby oferować dodatkowo usługi medyczne, a to oznacza, że mogłyby być otwierane w każdą niedzielę - takie informacje otrzymał "Głos Wielkopolski" od pracowników jednego ze sklepów tej sieci w Poznaniu.

Pomysłów na ominięcie zakazu handlu w niedziele było już wiele - sklepy spożywcze zyskiwały status placówek pocztowych, dworców autobusowych czy czytelni. Te sklepy, które działają na dworcach rzeczywiście są i mogą być czynne w każdą niedzielę. Jeśli jednak chodzi o placówki pocztowe - rząd ukrócił te praktyki nowelizując ustawę ograniczającą handel w niedziele. Nowe przepisy weszły w życie 1 lutego 2022 r. i od tego czasu większość sieci handlowych znów pracuje od poniedziałku do soboty [więcej na ten temat tutaj]. 

Jak się okazuje jednak, kreatywność operatorów sieci nie zna granic. Od lipca 2022 r. niektóre sklepy Biedronka w Polsce miałyby stać się... placówkami medycznymi - takie informacje otrzymał "Głos Wielkopolski" od pracowników jednego ze sklepów. Może to być kolejny sposób na obejście zakazu handlu w niedzielę. Skąd takie domysły? Ponieważ w wybranych poznańskich placówkach Biedronki grafiki zaplanowano na wszystkie niedziele lipca, a w lipcu nie ma ani jednej niedzieli handlowej. Dodatkowo, według pracowników Biedronki, w kuluarach słychać głosy o pilotażu, który zakłada włączenie w pracę sklepów usług medycznych. Taki punkt miałby na początek powstać w Poznaniu w Biedronce przy ul. Piątkowskiej.

Jak donosi "Głos Wielkopolski" Jeronimo Martins, operator sieci Biedronka, póki co nie skomentował tych doniesień, ale również im nie zaprzeczył [szczegóły tutaj].

W 2022 r. jest siedem – dopuszczonych ustawą - niedziel handlowych. Wtedy to bez żadnych kombinacji wszystkie sklepy mogą być otwarte. Są to: 30 stycznia, 10 kwietnia, 24 kwietnia, 26 czerwca, 28 sierpnia, 11 grudnia i 18 grudnia. KALENDARZ HANDLU 2022

CZYTAJ TAKŻE: BIEG PRZEZ PŁOTKI, CZYLI HISTORIA ZAKAZÓW HANDLU

 

Ilona Mrozowska 4642 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.