LEGO: nowe sklepy we wrześniu i w październiku

Grupa LEGO ogłosiła kolejne otwarcie sklepów w tym roku. W październiku, zaraz po wrześniowym debiucie w Gdańsku, rozpocznie swoje funkcjonowanie salon w Łodzi, w Centrum Handlowym Manufaktura.

Sklep LEGO w Łodzi będzie szóstym oficjalnym sklepem marki w Polsce i pierwszym w województwie łódzkim. To już trzecie otwarcie oficjalnej placówki sieci w naszym kraju w tym roku. Nowy salon będzie dostępny dla odwiedzających już w październiku w Centrum Handlowym Manufaktura. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom jego klienci będą mogli poznać w praktyce, na czym polega koncepcja „Retailtainmentu” – zakładająca połączenie zakupów z zabawą.

Wśród rozwiązań znajdą się m.in.: ściana Pick a Brick LEGO wypełniona klockami różnych wielkości i kolorów czy Fabryka Minifigurek, w której można stworzyć swoją własną minifigurkę.

W nowym sklepie LEGO do kupienia będą limitowane serie i zestawy niedostępne w innych kanałach sprzedaży, a także produktowe nowości, wśród nich m.in.: Star Wars Ścigacz Luke'a Skywalkera, Harry Potter Pokątna aleja, Hotel Butikowy, Titanic czy Gwiaździsta noc Vincenta van Gogha.

Obok dostępu do szerokiej oferty najnowszych zestawów, sklep zaoferuje możliwości spędzania czasu na kreatywnej zabawie klockami. Co miesiąc, na jego terenie, będą miały miejsce bezpłatne wydarzenia związane z budowaniem.

Wiele korzyści przewidziano także dla członków programu LEGO VIP, którzy oprócz ekskluzywnych prezentów będą mogli otrzymać podwójne punkty za zakupy w sklepie w Łodzi.

Przypomnijmy. 5 maja br. sklep LEGO ruszył w Centrum Handlowym Posnania, który jest pierwszym salonem marki w tym mieście i czwartym w Polsce. LEGO ma też już dwa punkty w Warszawie i jeden we Wrocławiu. We wrześniu 2023 r. ruszy salon LEGO w Gdańsku, który będzie zlokalizowany w Centrum Handlowym Forum [więcej pisaliśmy o nim tutaj].

Grupa LEGO została założona w Billund w Danii w 1932 r. przez Olego Kirka Kristiansena. Nazwa firmy pochodzi od dwóch duńskich słów LEg GOdt, które oznaczają „baw się dobrze”. Dzisiaj Grupa LEGO wciąż jest przedsiębiorstwem rodzinnym z siedzibą w Billund, ale jej produkty są sprzedawane w ponad 130 krajach świata.

Katarzyna Pierzchała 5264 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.