Aldi zapłaci praktykantom 4 tys. zł brutto

Oprócz tego na każdego z nich czeka zestaw powitalny, a dla najlepszych sieć przewidziała możliwość zatrudnienia po zakończeniu praktyk.

Od początku lipca 20 studentów rozpocznie w Aldi praktyki, w ramach programu praktyk letnich Aldi Next. Studenci odbędą praktyki w jednej z dwóch lokalizacji w Katowicach lub w Chorzowie.

Poszukiwania studentów chcących wziąć udział w programie sieć rozpoczęła na przełomie marca i kwietnia. W tym zakresie Aldi współpracowało z Uniwersytetem Ekonomicznym oraz z lokalnymi biurami karier, opiekunami poszczególnych roczników i kołami studenckimi. Oferta pojawiła się także na targach pracy Jobicon. Spośród kilkuset zgłoszeń Aldi wyłoniło 20 studentów, którzy rozpoczną pracę letnią w obszarach: Logistyka, Controlling, Księgowość, Category Managment oraz Kadry i Płace. Dla najlepszych praktykantów sieć przewidziała możliwość zatrudnienia po zakończeniu praktyk.

Każdy z praktykantów samodzielnie określa czas trwania praktyk, przy czym najkrótszy możliwy okres to miesiąc, najdłuższy 4 miesiące. Dla praktykantów Aldi przygotowało specjalny proces wdrożeniowy do firmy, który umożliwi im poznanie marki, jej wartości i celów. Wszyscy zostaną też przeszkoleni z zasad BHP oraz otrzymają powitalne pakiety. Pierwszy dzień rozpoczęcia praktyk sieć będzie relacjonować na profilach społecznościowych dedykowanych potencjalnym pracownikom Facebook Aldi praca oraz instagram.com/aldipraca.

Przypomnijmy. Dotychczas Aldi uruchomiło swój profil na Linkedin oraz specjalną platformę praca.aldi.pl, która w dużej mierze tworzona jest w oparciu o historie pracowników, najczęściej pojawiające się pytania, newsy i podkreślająca wartości: pewność, jakość, życzliwość i jutro. To właśnie one napędzają #teamALDI na każdym sklepowym, biurowym czy magazynowym stanowisku. W ostatnich tygodniach sieć wdrożyła także nowe narzędzie – Harver, wykorzystywane do zatrudniania kandydatów aplikujących na stanowisko pracownika sklepu, zastępcy kierownika oraz kierownika sklepu. Dzięki niemu czas weryfikacji dokumentów rekrutacyjnych w Aldi został skrócony o 52%.

Joanna Hamdan 13995 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.