Nowy szef globalnego handlu detalicznego w Amazonie

Zaledwie kilka tygodni po tym, jak poprzedni dyrektor generalny ogłosił swoją rezygnację, Amazon obsadza stanowisko dyrektora generalnego globalnego biznesu konsumenckiego. Zapowiedziano także inne zmiany organizacyjne.

Doug Herrington (na zdjęciu - printscreen z https://www.aboutamazon.com/news/), menedżer z 17-letnim stażem w Amazonie, zostanie nowym dyrektorem generalnym globalnego biznesu detalicznego. Poinformował o tym CEO Amazona Andy Jassy na stronie internetowej firmy. Zastąpił on Dave'a Clarka (49 l.), który ogłosił swoją rezygnację na początku czerwca i odejdzie 1 lipca. Więcej nt. znajdziesz w Drugi najpotężniejszy menedżer opuszcza Amazona.

Herrington (55 l.) dołączył do firmy w 2005 r., aby zbudować biznes dóbr konsumpcyjnych. W 2007 roku uruchomił Amazon Fresh, a w 2015 roku przejął kierownictwo nad całym północnoamerykańskim biznesem konsumenckim. Do obowiązków Herringtona będą należały m.in. piecza nad usługami dostawczymi spółki - od sklepów stacjonarnych po witryny detaliczne.

Amazon ogłosił również, że 45-letni John Felton, który pracuje w firmie od 18 lat, będzie kierował operacjami i podlegał Herringtonowi. Felton wcześniej kontrolował usługi dostawcze Amazona i nadzorował rozbudowę magazynu.

Amerykańskie media uważają, że nowo mianowany szef handlu detalicznego stanie przed trudnym zadaniem, ponieważ wzrost Amazona spowolnił po złagodzeniu obostrzeń związanych z COVID-19. Pisaliśmy o tym trendzie w Handel w internecie spada.

Konsumenci powrócili do swoich zwykłych zachowań zakupowych i mniej zamawiają w kanale online. Amazon zgromadził zbyt dużo powierzchni magazynowej podczas pandemii. Jednym z pierwszych zadań Herringtona będzie ograniczenie działalności do bieżących potrzeb. Ponadto nowy szef będzie musiał się skonfrontować z ciągłą krytyką pracowników magazynów Amazona. Nowo utworzony związek zawodowy Amazon Labor Union niedawno zdobył prawo do reprezentowania pracowników w centrum logistycznym w Nowym Jorku. Internetowy sprzedawca detaliczny został również skrytykowany za szybkie tempo pracy i wskaźnik obrażeń, który jest wyższy niż u niektórych konkurentów z branży magazynowej.

Źródło i zdjęcie: Amazon, https://www.aboutamazon.com/news/