Spalony Lidl odbudowany, rusza w czwartek

W czwartek, 23 czerwca, Lidl otworzy swój obiekt w Warszawie przy ulicy Jana Kasprowicza 117. W sklepie w lutym ub.r. wybuchł pożar części magazynowej. Po ponad roku placówka wraca do bieżącej funkcjonalności.

Nowy sklep sieci Lidl w Warszawie przy ul. Jana Kasprowicza 117 jest duży jak na standardy sieci - ma powierzchnię sali sprzedaży wynoszącą 1716 mkw. W obiekcie pracują 34 osoby.

Placówka będzie czynna od poniedziałku do soboty w godzinach od 6 do 23, a w niedziele handlowe od 8 do 21.

W budynku wykorzystano ekologiczne rozwiązania m.in.: system odzysku ciepła z lad chłodniczych, ogrzewanie przez gruntowe pompy ciepła, a całość oświetlenia wewnątrz budynku jest w energooszczędnej technologii LED.

Otwarcie nastąpi o godzinie 6 rano. W dniu otwarcia – w czwartek 23 czerwca – na klientów czekać będzie kawa, produkty z grilla, atrakcje dla dzieci, a także liczne promocje na artykuły spożywcze i przemysłowe. Z kolei w niedzielę 26 czerwca odbędzie się piknik, podczas którego klienci będą mogli napić się kawy, a najmłodsi skorzystać z wielu atrakcji, m.in.: malowania twarzy, dmuchanej zjeżdżalni czy basenu z kulkami.

Lidl przy ul. Jana Kasprowicza 117 dość długo czekał na reotwarcie. 8 lutego ub.r. wybuchł w nim pożar części magazynowej. Nie było osób poszkodowanych - informowała wojewódzka straż pożarna. Powstały jednak znaczne straty materialne. Na szczęście pożar nie dotarł do części handlowej, ale zapadło się około 50% dachu obiektu. Sklep został więc wyłączony z użytkowania, o czym pisaliśmy tutaj. Dość długo trwały ekspertyzy budowlane, które spowodowały, że obiekt został wyburzony i odtworzony od podstaw.

Warto też przypomnieć, że to nie był pierwszy pożar sklepu pod szyldem Lidl. W styczniu 2019 r. kilkadziesiąt zastępów strażaków zawodowych, jak i druhów ochotników z regionu gasiło potężny pożar sklepu Lidl przy ulicy Zegadłowicza w Wadowicach. Ze sklepu ewakuowano wówczas 9 pracowników oraz około 30 klientów. W maju 2018 r. spłonął natomiast Lidl w Radomsku. Każdy ze sklepów wymagał praktycznie kapitalnej odbudowy. W żadnym z pożarów nikt nie ucierpiał.

Według monitoringu HandelExtra.pl po czwartkowym otwarciu Lidl będzie miał 816 sklepów w Polsce. W tym roku sieć obchodzi jubileusz 20-lecia obecności w naszym kraju.

 

 

 

Katarzyna Pierzchała 5179 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.