Wrocław wdraża płatności bezgotówkowe

Wkrótce we Wrocławiu w większości miejsc będzie można zapłacić kartą, zegarkiem czy telefonem, dzięki czemu miasto ma szanse dołączyć do grona najnowocześniejszych europejskich metropolii.

Włodarze miasta Wrocław podpisali list intencyjny z Fundacją Polska Bezgotówkowa, na mocy którego w mieście ma być więcej możliwości płacenia za towary i usługi w sposób bezgotówkowy.

Wrocław jest miastem, w którym płatności bezgotówkowe są wdrażane przy okazji uruchamiania wielu nowych systemów miejskich, czego przykładem jest m.in. system obsługujący płatności za bilety w MPK, ale wciąż są w mieście grupy mieszkańców i przedsiębiorców, które nie korzystają z płatności bezgotówkowych.

- To właśnie do nich chcielibyśmy dotrzeć z informacją jak w bezpieczny sposób takie płatności wdrażać i z nich korzystać, a co za tym idzie móc podnieść jakość życia i usług dla wielu wrocławian, a także odwiedzających nas turystów – tłumaczy Robert Bednarski, dyrektor ds. SmartCity w Wydziale Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego Wrocławia. - Stąd współpraca z Fundacją Polska Bezgotówkowa, dzięki której będziemy mogli to zrobić w sposób możliwie najbardziej profesjonalny – dodaje.

Grażyna Ciurzyńska, prezes zarządu Fundacji Polska Bezgotówkowa podkreśla, że płatności bezgotówkowe na trwałe zagościły już w polskiej gospodarce i świadomości konsumentów. - Dziś raczej należy już pytać o skalę aktywności, o kolejne nowoczesne rozwiązania płatnicze, a nie o to, czy Polacy chcą płacić bezgotówkowo. Cieszy nas, że tak duże miasto jak Wrocław nadal dostrzega potrzebę edukowania swoich mieszkańców w zakresie korzystania z bezgotówkowych płatności i widzi potencjał, jaki innowacyjne rozwiązania przynoszą miastu – mówi Ciurzyńska, która liczy na to, że wkrótce we Wrocławiu w większości miejsc będzie można zapłacić kartą, zegarkiem czy telefonem, a miasto dołączy do grona najnowocześniejszych europejskich metropolii.

W ramach współpracy „Wrocław bezgotówkowy – raz spróbujesz, pokochasz na zawsze” eksperci Fundacji Polska Bezgotówkowa będą udzielali informacji, jak wdrożyć płatności bezgotówkowych w firmie, a także pokażą najkorzystniejsze rozwiązania płatnicze dla danego typu działalności.

 

 

Katarzyna Pierzchała 5179 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.