Bawełnianka otworzy się w marcu 2023 r.

Reserved, Mohito, Cropp, House, Sinsay, CCC, Half Price, eobuwie oraz Modivo zostali kolejnymi najemcami w bełchatowskiej Galerii Bawełnianka, której otwarcie planowane jest na pierwszy kwartał 2023 r.

Galeria Handlowa Bawełnianka zlokalizowana jest w historycznym sercu miasta, na terenie dawnych Bełchatowskich Zakładów Przemysłu Bawełnianego. W obiekcie o powierzchni ponad  33 127 mkw. najmu znajdować się będzie ponad 70 sklepów i punktów usługowych, strefa rozrywki z kinem i klubem fitness i punktów usługowych, strefa rozrywki z kinem i klubem fitness. Do dyspozycji klientów będzie również unikalna strefa gastronomiczna w industrialnym stylu, w ramach której wykorzystano zabytkowy komin.

Reserved, Mohito, Cropp, House, Sinsay, CCC, Half Price, eobuwie oraz Modivo właśnie zostali najemcami w bełchatowskiej Galerii Bawełnianka. Łączna powierzchnia, będąca przedmiotem transakcji, wynosi blisko 7000 mkw.

- Obiekt jest wyjątkowy pod względem lokalizacji i architektury, a dzięki podpisanym właśnie umowom najmu z najlepszymi w Polsce sieciami odzieżowo-obuwniczymi, będzie mieć też unikalny zestaw najemców, który zapewni Bawełniance klientów z całego regionu. Wkrótce będziemy informować o kolejnych znanych sklepach, które wzbogacą nasz tenant miks – informuje Grzegorz Guzik, dyrektor generalny GBB Invest.

Inwestorem Bawełnianki jest firma GBB Invest, której większościowym udziałowcem jest spółka TG Capital, należąca z kolei do holdingu finansowego działającego głównie w branży deweloperskiej oraz inwestycyjna spółka RM Investments, działająca na rynku nieruchomości. Wynajem prowadzi międzynarodowa firma Cushman&Wakefield. Od lutego 2022 r. za nadzór inwestorski nad komercjalizacją obiektu odpowiada firma Mallson Polska.

Otwarcie obiektu nastąpi 1 marca 2023 r.

 

Katarzyna Pierzchała 5179 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.