OBI w nowej odsłonie - pierwszy taki market w Polsce [ZDJĘCIA]

OBImat, projektowanie ogrodów, mobilny serwis szybkich napraw w domu klienta, wypożyczalnia sprzętu czy projektowanie kuchni, łazienek, spiżarni oraz garderób - tak prezentuje się sklep OBI w Mysiadle pod Warszawą, który sieć otwiera 15 czerwca br.

OBI otwiera swój najnowocześniejszy sklep w zupełnie nowej koncepcji marketu ogrodowo-remontowego. To 6. placówka sieci w aglomeracji warszawskiej i 61. w Polsce. Zlokalizowana jest przy ul. Kuropatwy 41 w Mysiadle. Jej powierzchnia całkowita wynosi 12 tys. mkw., a sprzedaży 9,5 tys. mkw. Zostało tu zatrudnionych 140 osób.

- Sklep ten jest wyjątkowy pod wieloma względami. Testujemy w nim rozwiązania niespotykane w żadnym naszym sklepie ani innym zajmującym się branżą DIY - podkreślał w przeddzień otwarcia na spotkaniu z dziennikarzami Adam Rosiński, prezes zarządu OBI. - Jest to przede wszystkim pierwszy nasz sklep, który wybudowaliśmy od podstaw. Jest więc skrojony na nasze potrzeby. Pozostałe obiekty przejęliśmy od innych firm lub wynajmujemy – tłumaczył.

Na czym jeszcze polega wyjątkowość podwarszawskiego sklepu? To dużo więcej niż market remontowo – ogrodowy. Otóż ofertę produktową uzupełnia tu szeroki wachlarz usług dla domu i ogrodu. Wyróżnia go największe Centrum Projektowania wraz z show-roomem, prezentującym rozwiązania dla kuchni, łazienek oraz garderób. Nowością jest usługa kompleksowego projektowania ogrodów, balkonów i tarasów wraz z realizacją, którą przeprowadza profesjonalna firma wyspecjalizowana w pracach ogrodowych. Do dyspozycji klientów jest siedmiu projektantów i 600 mkw. ekspozycji.

- Nowe OBI to dużo więcej niż sklep remontowo-ogrodowy. Wspieramy klientów od inspiracji do realizacji aż po szeroko rozumiany serwis posprzedażowy. OBI Mysiadło to zupełnie nowe spojrzenie na market budowlany, w którym na pierwszym miejscu stawiamy realizację potrzeb klienta w najróżniejszym zakresie – od wykonania projektu, doboru produktów, dostawy, montażu, po naprawy w domu u klienta. Tak kompleksowej oferty nie ma nikt na rynku – podkreślał dzień przed otwarciem Marek Golda, dyrektor sklepu OBI Mysiadło.

Wyjaśniał przy tym, że marka OBI również postawiła na swoje sprawdzone, najmocniejsze strony. Jest tu więc kompleksowe Centrum Ogrodnicze z pełną gamą produktów i roślin dedykowanych ogrodom, balkonom i tarasom. Łącznie 2,7 tys. mkw. stanowi ekspozycja ogrodowa (zewnętrzna i wewnętrzna). Do wyboru są m.in. meble, urządzenia i maszyny ogrodowe.

- Jesteśmy liderem kategorii Ogród, a naszą ambicją jest jej ciągły rozwój. Cieszę się, że pierwsi na rynku proponujemy klientom tak kompleksowe usługi i produkty. Od dziś podczas jednej wizyty w OBI można zaprojektować nasadzenia, ogrodzenie, oświetlenie i nawodnienie oraz pełną architekturę ogrodową, z wizualizacją projektu, szczegółową wyceną, dostawą i montażem. Tak kompleksowe podejście do ogrodu to zupełnie nowy wymiar obsługi klienta i nieoceniona pomoc dla użytkowników – uważa Adam Rosiński.

OBI w Mysiadle to również rozwiązania będące odpowiedzią na światowe trendy, w tym ideę współdzielenia. W nowym markecie klienci będą mogli wypożyczyć maszyny i narzędzia remontowo-budowlane marki Ramirent lub skorzystać z szerokiego wachlarza firm wykonawczych.

- Co więcej, zainspirowani potrzebami klienta umożliwiamy dostęp do najbardziej poszukiwanych fachowców na rynku. Jako jedyni oferujemy pomoc Mobilnego Serwisu lub kolokwialnie mówiąc „Pana Złotej Rączki”, który wykona sprawnie i szybko najpotrzebniejsze naprawy w domu u klienta. Nasi klienci otrzymają też wsparcie w zakresie usług remontowych, serwisu hydraulicznego czy montażu klimatyzacji, a to tylko niektóre z długiej listy usług dostępnych od ręki – dodał Marek Golda.

Oprowadzając dziennikarzy po sklepie cieszył się, że wygodniejsze i jeszcze sprawniejsze zakupy w Mysiadle zapewni intuicyjny układ sklepu, a w nim nowe rozwiązania ekspozycyjne. Dodatkowo stworzono Strefę Drive-in umożliwiającą prosty i szybki odbiór materiałów budowlanych. Do dyspozycji klientów oddano też kasy samoobsługowe. Jest też pierwszy w Polsce OBImat – ustawiony przed sklepem automat dedykowany odbiorom zamówień internetowych 24/7, w tym również gabarytów.

Z okazji otwarcia sklepu przygotowano wiele atrakcji, w tym loterię, w której co 10. klient wygrywa kolejne zakupy. Od 15 czerwca (z wyłączeniem 16 czerwca) OBI zaprasza na spotkania z architektkami krajobrazu znanymi z telewizyjnego programu „Wymarzone Ogrody” – Izabelą Szarmach oraz Olgą Piórkowską. Zaplanowano również spotkanie architektką Iwoną Durką. Loteria i atrakcje otwarcia potrwają do soboty 18 czerwca.

Sieć OBI działa w 10 europejskich krajach i ma ponad 650 marketów. W Polsce jest od ponad 25 lat.

 

Katarzyna Pierzchała 5179 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.