LEGO we wrześniu otwiera kolejny sklep w Polsce

Będzie to pierwszy oficjalny sklep detaliczny tej marki w województwie pomorskim oraz piąty w Polsce. To już drugie otwarcie placówki LEGO w naszym kraju w tym roku.

Grupa LEGO zapowiedziała kolejne, po Poznaniu, otwarcie sklepu, które odbędzie się już we wrześniu w Gdańsku. Sklep LEGO zlokalizowany będzie w Centrum Handlowym Forum. Fani marki będą mogli poznać w praktyce na czym polega koncepcja „Retailtainmentu”, zakładająca połączenie zakupów z zabawą, a także podziwiać zaprojektowany i zbudowany specjalnie z tej okazji model zbudowany z klocków LEGO inspirowany Gdańskiem.

Obok szerokiej oferty najnowszych zestawów LEGO odwiedzający sklep będą mogli spędzić czas na kreatywnej zabawie klockami. Wśród wyjątkowych rozwiązań dostępnych tylko w sklepach tej sieci znajdą się m.in.: Ściana Pick a Brick Lego wypełniona klockami o różnych wielkościach i kolorach, Fabryka Minifigurek, w której można stworzyć swoją własną minifugurkę. Dla klientów przygotowano także comiesięczne bezpłatne wyzwania i wydarzenia związane z budowaniem.

W nowym sklepie LEGO do kupienia będą limitowane serie i zestawy niedostępne w innych kanałach sprzedaży, a także produktowe nowości, wśród nich m.in.: LEGO Star Wars Landspeeder Luke'a Skywalkera, Harry Potter Pokątna aleja, Hotel Boutique, Titanic czy Gwiaździsta noc Vincenta van Gougha.

Wiele korzyści przewidziano także dla członków programu LEGO VIP, którzy oprócz ekskluzywnych prezentów będą mogli otrzymać podwójne punkty za zakupy w sklepie w Gdańsku.

- Sklep LEGO to miejsce, w którym wyobraźnia nie zna granic. Na ścianie Pick a Brick znajduje się szeroki wybór klocków, z których można rozpocząć budowę swojej indywidualnej konstrukcji – mówi Kai Merkle, dyrektor retail na Polskę, LEGO.

Grupa LEGO została założona w Billund w Danii w 1932 r. przez Olego Kirka Kristiansena. Nazwa firmy pochodzi od dwóch duńskich słów LEg GOdt, które oznaczają „baw się dobrze”. Dzisiaj Grupa LEGO wciąż jest przedsiębiorstwem rodzinnym z siedzibą w Billund, ale jej produkty są sprzedawane w ponad 130 krajach świata.

Katarzyna Pierzchała 5277 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.