Rafał Brzoska Foundation szuka talentów

Stypendium mogą uzyskać laureaci konkursu, do którego już można aplikować.

Rafał Brzoska, twórca InPostu, zainaugurował działalność swojej fundacji – Rafał Brzoska Foundation, która ma wspierać młodych, zdolnych ludzi w ich drodze do sukcesu i rozwijaniu talentów. Organizacja powstała z myślą o dzieciach i młodzieży, które mają mniejsze możliwości edukacyjne ze względu na pochodzenie, sytuację ekonomiczną lub społeczną.

W ramach fundacji działać będą programy edukacyjne, w tym Fundusz Stypendialny. Mają one pomóc w zdobywaniu nowych kompetencji, rozbudzenia kreatywnego myślenia i budowaniu pewności siebie, która pozwolą odważnie iść naprzód i sięgać po marzenia. Ta pomoc obejmuje wszechstronne i indywidualne wsparcie rozwojowe, naukowe, społeczne oraz finansowe dostosowane do potrzeb i możliwości podopiecznych. Stypendystów pod opiekę wezmą nasi mentorzy i przedstawiciele Rady Nadzorczej, ludzie z ogromnym doświadczeniem, wizją i praktyką zawodową, którzy odnieśli sukces w różnych obszarach.

Stypendium mogą uzyskać laureaci konkursu, do którego już można aplikować. Rekrutacja potrwa do końca czerwca br. Każda zgłoszona osoba będzie oceniana według tych samych kryteriów: zdolności i talentu, wizji i pomysłu na siebie, pozytywnego wpływu na otoczenie, sytuacji ekonomicznej lub rodzinnej, wieku - 13-25 lat.

- Moje dotychczasowe osiągnięcia biznesowe są powodem wielkiej radości i osobistej satysfakcji. Pamiętam jednak drogę do miejsca, w którym jestem teraz. Urodziłem się i wychowałam na śląskiej wsi, chodziłem tam do szkoły, ale bez możliwości zajęć dodatkowych, nauki języków obcych, jak i bez finansowego wsparcia rodziny. Nigdy jednak nie brakowało mi ambicji ani determinacji, które pomogły w realizacji marzeń – mówi Rafał Brzoska, prezes zarządu Rafał Brzoska Foundation.

- Fundacja ma sprawić, by osoby, które mierzą się z podobnymi doświadczeniami jak moje z dzieciństwa, miały lepszy start. Chcemy wspierać zdolne, pracowite dzieciaki z głodem sukcesu i zapewnić im wymarzony rozwój. Jeżeli jej czy jego pragnieniem jest kształcenie się na najlepszych uczelniach świata jak University of Oxford czy Yale University, ciężko pracuje, by się tam dostać, naszym zadaniem jest zapewnienie im wsparcia finansowego i edukacyjnego, aby szanse na studiowanie tam były osiągalne - dodaje.

Rafał Brzoska jest prezesem zarządu fundacji, natomiast jego żona Omenaa Mensah została wiceprezeską. Fundację tworzy również rada programowa, w gronie której znaleźli się m.in. filozofka Aleksandra Przegalińska, ekonomista prof. dr hab. Jerzy Hausner, dyrektor i dyrygent Narodowej Orkiestry Dętej Mariusz Dziubek, współtwórca ekosystemu startupów i przedsiębiorczości w Polsce Dariusz Żuk, popularyzator astronomii Karol Wójcicki oraz malarz Karol Palczak.

Zdjęcie: Monika Szalek

Joanna Hamdan 14027 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.