GTC ma nowego dyrektora regionalnego

Danny Bercovich awansował na stanowisko dyrektora regionalnego ds. handlu detalicznego w GTC. Wcześniej pełnił funkcję dyrektora generalnego GTC w Bułgarii i Rumunii. Bercovich będzie od teraz kierował działaniami i strategią rozwoju firmy w segmencie detalicznym.

Danny Bercovich jest związany z Globe Trade Centre od 2012 roku. Jako szef GTC Rumunia, a następnie GTC Bułgaria, zajmował się projektami biur i centów handlowych. Brał aktywny udział we wzmacnianiu renomy firmy na rynku nieruchomości komercyjnych w Europie Południowo-Wschodniej. Jednym z jego ważniejszych osiągnięć w karierze zawodowej w GTC było zrealizowanie projektu biurowego Advance Business Center – nowocześnie zaprojektowanego i przyjaznemu środowisku budynku. Położony w zagłębiu biurowym Sofii obiekt otrzymał lokalne i międzynarodowe nagrody, a obecnie jest siedzibą renomowanych firm.

Ponadto Bercovich przez lata zajmował się sprzedażą i zakupem centrów handlowych w Bułgarii, optymalizując ich wydajność i przystosowując je do dynamicznych zmian na rynku. W ostatnim czasie był również zaangażowany w tworzenie strategii dla portfela handlowego GTC we wszystkich krajach, w których działa Grupa.

Teraz jako dyrektor regionalny ds. handlu detalicznego Danny Bercovich będzie zarządzał strategią Grupy polegającą na koncentrowaniu się na centrach handlowych. Wykorzysta przy tym zarówno doświadczenie w rozwoju i prowadzeniu powierzchni handlowych na rynkach Europy Południowo-Wschodniej, jak i zaangażowanie w portfel handlowy GTC.

- Jako firma zarządzająca centrami handlowymi widzimy, że przechodzą one zmiany. Dlatego musimy stanąć w obliczu nowych wyzwań, które jednocześnie też stwarzają dla nas ogromne możliwości. Musimy mieć pewność, że koncentrujemy się na maksymalizacji wyników naszego portfela handlowego – mówi Zoltán Fekete, prezes zarządu GTC.

Podkreśla, że wymaga to pełnego zaangażowania ze strony doświadczonej osoby mającej rozeznanie w rynku i znającej przewidywania dotyczące sektora centrów handlowych. - Taka osoba musi być również biegła zarówno w działaniach, jak i w zarządzaniu wydajnością. W trakcie swojej kariery w GTC, Danny Bercovich udowodnił, że jest zaangażowanym ekspertem i liderem. Jestem przekonany, że z Danny jako dyrektorem regionalnym ds. handlu detalicznego, będziemy mogli dalej rozwijać się w tym dynamicznym segmencie nieruchomości – podkreśla.

I dodaje, że awans Danny Bercovicha na stanowisko dyrektora regionalnego ds. handlu detalicznego jest strategicznym posunięciem GTC mającym na celu wzmocnienie pozycji firmy na rynku komercyjnym, a w szczególności poprawę wyników osiąganych przez centra handlowe. Dotychczasowe obowiązki Bercovicha jako kierownika GTC w Bułgarii przejmie Ziv Gigi, dyrektor krajowy GTC w Rumunii.

Grupa GTC jest inwestorem i deweloperem działającym na rynku nieruchomości, koncentrującym się na Polsce i stolicach krajów Europy Środkowo-Wschodniej. W ciągu 25 lat działalności, GTC wybudował w Europie Środkowo-Wschodniej 77 obiektów biurowych i handlowych o wysokim standardzie, o łącznej powierzchni około 1,4 mln mkw. Obecnie GTC aktywnie zarządza portfelem nieruchomości komercyjnych, na który składa się 45 budynków komercyjnych oferujących ok. 763 tys. mkw. powierzchni biurowej i handlowej do wynajęcia w Polsce, Węgrzech, Bukareszcie, Belgradzie, Zagrzebiu i Sofii. Ponadto Grupa realizuje 460 tys. mkw. powierzchni komercyjnej w stolicach Europy Środkowo-Wschodniej, z których ponad 51 tys. m kw. są w trakcie budowy. Akcje GTC S.A. notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz na Giełdzie Papierów Wartościowych w Johannesburgu.

 

Katarzyna Pierzchała 5179 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.