FedEx Express z nową lokalizacją w Gdańsku

FedEx Express, spółka zależna FedEx Corp. i największa na świecie firma zajmująca się transportem ekspresowym, otworzyła nową lokalizację w Gdańsku. Obiekt stanowi część wielomilionowego programu inwestycyjnego realizowanego obecnie w Europie Środkowo-Wschodniej.

Poza Gdańskiem, na liście nowych stacji FedEx Express znalazły się takie lokalizacje jak łotewska Ryga, Kluż-Napoka i Sybin w Rumunii oraz czeska Praga.

Strategiczna lokalizacja gdańskiego obiektu wraz z łatwym dostępem zarówno do rozbudowanej sieci drogowej, jak i globalnej sieci lotniczej FedEx, umożliwia firmom działającym w regionie dostęp do nowych i ekspansję na kolejnych rynkach, zarówno krajowych, jak i międzynarodowych, w Europie i na świecie.

W Gdańsku zatrudnionych jest 60 osób, a sam obiekt zajmuje powierzchnię ponad 9 000 mkw. Obiekt składa się z biura oraz magazynu wyposażonego w wysokiej klasy rozwiązania magazynowe dedykowane operacjom kurierskim: system sortowania może obsłużyć do 4500 paczek na godzinę, dysponuje 159 bramami dla pojazdów kurierskich oraz 10 bramami dla zestawów linowych. Jedna część magazynu została zaprojektowana do obsługi standardowych przesyłek, natomiast w drugiej obsługiwane są większe przesyłki frachtowe.

- Nasza inwestycja w Gdańsku to doskonały przykład tego, w jaki sposób odpowiadamy na potrzeby naszych klientów i możliwości rozwoju w Europie Środkowo-Wschodniej. Nie tylko otwieramy nowoczesny obiekt magazynowy, ale także dodajemy do siatki połączeń nowy punkt lotów z lotniska im. Lecha Wałęsy w Gdańsku, łącząc tym samym region z największą na świecie siecią lotniczą typu cargo, jaką oferuje FedEx – tłumaczy Mariusz Mik, vice president ground operations Eastern Europe, FedEx Express.

FedEx Corp. świadczy dla klientów oraz firm na całym świecie szeroki zakres usług w zakresie transportu, handlu e-commerce oraz biznesu. Posiadająca roczny przychód w wysokości 92 miliardów USD firma oferuje zintegrowane rozwiązania biznesowe za pośrednictwem spółek operacyjnych, współpracujących ze sobą oraz wprowadzających cyfrowe innowacje pod marką FedEx.

Katarzyna Pierzchała 5179 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.