Ukraińskie produkty w Netto

Sieć handlowa w limitowanej ofercie, tylko od 2 do 8 czerwca, oferuje klientom z Ukrainy, ale także ciekawym smaków tej kuchni polskim konsumentom specjały spożywcze zza wschodniej granicy, czyli różnego rodzaju mięso, dania obiadowe, słodycze oraz napoje.

Do tej pory tylko Żabka zaoferowała konkretne produkty pochodzące z Ukrainy. Na początku maja br. dostępnych było w tej sieci ok. 20 produktów wytwarzanych na terenie Ukrainy. To m.in. wódka Nemiroff czy przekąski Bob Snail. W sezonie letnim dyskonter obiecywał lody produkowane w Ukrainie. Więcej nt. przeczytasz w Ukraińskie specjały w sklepach? A może w gastronomii? [HE WEEKEND]

Do Żabki dołączyło właśnie Netto ze specjalną ofertą produktów popularnych u naszych sąsiadów.

Tradycyjne smaki z Ukrainy na sklepowej półce

Kuchnia ukraińska słynie z dań ze świeżych, sezonowych produktów, wędzonego aromatu, a także mąki, kasz czy mięsa. Netto przygotowało m.in. słoninę – narodowy przysmak i podstawa kuchni ukraińskiej. Przyrządza się ją w wersji gotowanej, wędzonej czy marynowanej z solą; jako dodatek do zup, mięs albo farszów. Jada się ją także w formie przekąski, przystawki, a nawet słodkiego deseru w… czekoladzie.

Sieć swoim klientom proponuje tym razem wędzoną wersję słoniny w przyprawach (15,90 zł za 1 szt.). Obok niej w ofercie znajdzie się mortadela doktorska – inspirowaną innym wędliniarskim klasykiem, czyli popularną m.in. w Ukrainie kiełbasą doktorską (7,99 zł za 1 szt.). Miłośnicy wszelkiego rodzaju klusek czy dań z lepionego ciasta będą  mieli okazję skosztować ukraińskich zrazów z mięsem (9,99 zł za 1 opak.), pielmieni – niewielkich pierożków z mięsem o okrągłym kształcie (9,99 zł za 1 opak.) czy pierogów z koperkiem (5,99 zł za 1 opak.)

Dział ze słodyczami i napojami

Tu zajdzie się małe co nieco w postaci pianek śmietankowych w polewie Słodki Amulet (5,99 zł za 1 opak.), deseru śmietankowo-truskawkowego Bonjour Konti od obecnego na rynku od 25 lat ukraińskiego producenta Konti (6,99 zł za 1 opak.) czy minibatoników z orzechami lub rodzynkami Sharzan Lukas, również dobrze znanych w Ukrainie (6,99 zł za 1 szt.).

Tradycyjny mleczny napój Rjażenka (4,99 zł za 1 szt.), tak zwane pieczone mleko, to popularny na Ukrainie produkt nabiałowy. Konsystencją przypomina aksamitny jogurt. Schłodzony, wprost z lodówki, będzie alternatywą dla maślanek czy kefirów. Od 2 do 8 czerwca będzie można kupić także kwas chlebowy – zdecydowanie jeden z najbardziej popularnych napojów w Ukrainie o słodko-kwaśnym smaku (4,99 zł za 1 l).

Oferta z ukraińskimi produktami jest ważna od 2 do 8 czerwca.