Biedronka udostępniła ponad 10 tys. kart na zakupy

Karty, umożliwiające zakupy w sklepach Biedronki, przeznaczone są dla uchodźców.

Karty w ramach programu Fundacji Biedronka "Witamy i pomagamy - zakupy" doładowywane są przez trzy miesiące kwotą 300 zł (łącznie 900 zł). Jedna rodzina może otrzymać maksymalnie trzy karty o łącznej wartości 2 700 zł.
 
Ponadto dla uchodźców, którzy planują wyjechać z Polski lub nie potrzebują długofalowego wsparcia Fundacja Biedronki zapewnia e-Kody na doraźne zakupy. E-Kod przyznawany jest jednorazowo i ma wartość 50 zł. Rodzina może otrzymać maksymalnie dziewięć e-Kodów (450 zł).
 
Karty i e-Kody przekazywane są do partnerskich organizacji pozarządowych, które mają bezpośredni kontakt z uchodźcami i mogą ocenić, dla których z nich taka forma pomocy jest najbardziej przydatna. Następnie organizacje partnerskie przekazują karty i e-Kody w ręce uchodźców, którzy mogą dysponować nimi według własnych potrzeb.
 
Fundacja Biedronki prowadzi również drugi program pomocy dla uchodźców "Witamy i pomagamy - noclegi". Polega on na zapewnieniu darmowego tymczasowego noclegu osobom uciekającym przed wojną.
 
Działania Fundacji Biedronki wspierane są przez międzynarodowe firmy, które zdecydowały się przekazać darowizny na programy na rzecz uchodźców. Oprócz środków własnych Fundacji Biedronki program "Witamy i pomagamy - zakupy" wsparły darowizny finansowe od Fundacji Edeka (ponad 4,5 mln zł), EDP Renewables (ponad 2,3 mln zł)  i Fuste (ok. 230 000 zł).
 
Łączna kwota, jaka już została przeznaczona przez Fundację Biedronki na programy pomocy uchodźcom, sięgnęła ok. 24 mln zł.
Joanna Hamdan 13827 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.