Mokate przejmuje firmę Kubara

Producent dostał właśnie zielone światło od UOKiK-u.

Jak informuje Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów koncentracja polega na przejęciu przez Mokate kontroli nad firmą Kubara, która będzie sprawowana wspólnie z Viridi Futurum - rodzinną spółką holdingową, aktualnie jedynego wspólnika spółki Kubara.
 
Kubara jest producentem i dystrybutorem roślinnych wyrobów garmażeryjnych, słodkich przekąsek z naturalnych składników (orzechów, owoców, zbóż i nasion) pod marką Dobra Kaloria oraz zbożowych produktów śniadaniowych, w tym jaglanki, owsianki, zbóż ekspandowanych Amarello.

Z kolei Mokate wchodzi w skład Grupy Mokate, która prowadzi działalność w Polsce i na rynkach zagranicznych, głównie w zakresie produkcji i sprzedaży kawy ziarnistej i mielonej, kawy i napojów kawowych instant, herbaty, pieczywa cukierniczego oraz półproduktów dla przemysłu spożywczego.

Początki Mokate sięgają 1900 r., kiedy to członkowie rodziny Mokryszów stali się właścicielami sklepu kolonialnego w małej miejscowości Dobra na terenie dzisiejszych Czech.

Obecnie Grupa Mokate składa się z kilku przedsiębiorstw działających w Polsce, Czechach, na Słowacji i Węgrzech, Wielkiej Brytanii, RPA i Dubaju, które eksportują swoje produkty do prawie wszystkich krajów na świecie. Firma posiada trzy zakłady produkcyjne – w Ustroniu, Żorach i czeskich Voticach. Na całym świecie Mokate zatrudnia ponad 1500 osób, a do najbardziej znanych marek należą: Loyd, Mokate, Minutka, Marilla, Marizzi, Alpino oraz Babcia Jagoda.

Joanna Hamdan 13827 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.