Lidl i Biedronka: letnie rekrutacje do pracy w handlu

Sieci już po raz kolejny w sezonie letnim zapraszają pracowników do podjęcia pracy sezonowej w turystycznych miejscowościach. Na co mogą liczyć osoby, które skorzystają z takiej możliwości?

Lidl zachęca pracowników z całej Polski do podjęcia pracy sezonowej, dzięki której mogą oni w atrakcyjnym turystycznie miejscu zdobyć nowe doświadczenia. W 2020 r. z propozycji sieci skorzystało 130 osób, w 2021 r. ponad 200, a w tym roku szansę na wakacyjną pracę ma 300 osób.

Tymczasem Biedronka oferuje zatrudnienie tymczasowe zewnętrznym kandydatom.

Przyjemne z pożytecznym

W sezonie czerwiec – wrzesień 2022 osoby pracujące w sklepach Lidl będą mogły zmienić swoje miejsce pracy na atrakcyjne turystycznie miejscowości. Przeniosą się do jednej z 8 nadmorskich lokalizacji: Świnoujścia, Międzyzdrojów, Kamienia Pomorskiego, Kołobrzegu, Ustronia Morskiego, Darłowa, Ustki, Władysławowa lub do jednego z trzech górskich kurortów: Zakopanego, Szklarskiej Poręby i Kudowy Zdroju. Rekrutacja wciąż trwa i Lidl zachęca pracowników do udziału w akcji. Start od 1 czerwca. Każdy pracownik sieci, który zdecyduje się na pracę sezonową, będzie wykonywał swoje obowiązki na tych samych zasadach co w sklepie macierzystym i utrzyma swoje stanowisko. Będzie mógł także określić, na jaki czas chce zmienić miejsce wykonywania obowiązków: na całe wakacje, na miesiąc, czy na jeden lub dwa tygodnie. Firma oferuje im także zakwaterowanie i dodatkowe profity, w tym premię finansową w wysokości 600 zł brutto na miesiąc i zwrot kosztów podróży.

Biedronka rozpoczęła rekrutację pracowników sezonowych do sklepów zlokalizowanych nad morzem, w górach i w okolicy mazurskich jezior. W tym roku nowo zatrudnionym pracownikom poza pracą w atrakcyjnej miejscowości, sieć oferuje stawkę godzinową od 19,70 zł brutto, umowę-zlecenie, a w wybranych lokalizacjach nocleg oraz wyżywienie. Pracowników na sezon operator zatrudni już od połowy czerwca – kandydaci mogą aplikować do Biedronki bez konieczności dołączenia CV, co zdecydowanie ułatwia i przyspiesza proces. W tym roku detalista poszukuje pracowników wakacyjnych do sklepów w 9 województwach, m.in. w Ustce, Jastarni, Władysławowie, Giżycku, Węgorzewie, Wiśle, Krynicy-Zdroju i Szczawnicy.