One Kurier by Allegro z nową metodą płatności przy odbiorze przesyłki

Klienci Allegro korzystający z metody dostawy One Kurier zapłacą przy odbiorze przesyłki kartą lub smartfonem - od ręki i bezpiecznie. Do realizacji transakcji nie potrzeba terminala płatniczego. Cały proces odbywa się na jednym urządzeniu, a dostawca nie jest obciążony przechowywaniem gotówki.

Kurier opłatę za przesyłkę zamówioną za pobraniem przyjmie na terminalu kurierskim służącym jednocześnie do zarządzania przesyłkami. Jest to jedno z pierwszych komercyjnych wdrożeń tej technologii w Europie. Technologia PIN on Glass może być szerzej wykorzystywana na urządzeniach z systemem Android, takich jak telefon czy tradycyjny tablet.

Dzięki temu, że cały proces odbywa się na jednym urządzeniu, płatność przebiega szybciej, a dostawca nie jest obciążony przechowywaniem gotówki - co ma znaczenie szczególnie przy zakupach za wyższe kwoty, które nadal często zamawiane są za pobraniem. Od kwietnia w ramach Allegro One dostępne są usługi kurierskie z dostawą tego samego dnia, a teraz także nowy standard płatności.

PIN on Glass - płatności bezgotówkowe w procesie kurierskim

- Powszechne zastosowanie przez kurierów Allegro tego rozwiązania pozwoli nie tylko przyspieszyć proces odbioru i płatności za przesyłkę, ale także daje klientowi większy wybór metod płatności. Jednocześnie kurierzy, dla których płatności gotówkowe wiążą się z dodatkowym obciążeniem, nie tylko bezpiecznie pobiorą należność, ale także, poruszając się w ramach zintegrowanych programów do obsługi kurierskiej i płatności, cały proces przeprowadzą na jednym urządzeniu - mówi Jacek Powałka odpowiedzialny za rozwój usług One by Allegro.  

- Odkąd pamiętam, szukaliśmy alternatywy dla płatności gotówkowych w procesie kurierskim. PIN on Glass to przede wszystkim wygoda dla kuriera - koniec z dodatkowym terminalem płatniczym, który trzeba zawsze nosić, dbać, naładować. Klienci mogą jeszcze bardziej zwiększyć bezpieczeństwo zakupów w internecie, szczególnie przy droższych produktach! - tłumaczy Marcin Ciećwierz, prezes zarządu OpenNet.pl. I dodaje, że według wyników Raportu Polaków Portfel Własny “Bezpieczni na e-zakupach 2022”, aż 41% respondentów deklaruje, że płatność przy odbiorze to najbezpieczniejsza forma zapłaty za zakupy w sieci. Jednocześnie wygodniejszym - tak dla klienta, jak i kuriera - sposobem na opłacenie przesyłki pobraniowej jest metoda bezgotówkowa.

Aplikacja do płatności - jak to działa?

Dostarczana przez firmę PayTel aplikacja SoftPOS obsługuje przyjmowanie płatności tego typu i odpowiada na nawyki płatnicze konsumentów. - Aplikacja znajdzie swoich zwolenników zarówno w dużych korporacjach, jak Allegro, ale i także u drobnych freelancerów, w szczególności prowadzących biznes mobilny. Udogodnieniem jest możliwość integracji SoftPOS z innymi aplikacjami, dzięki czemu można uniknąć konieczności ponawiania operacji w innym programie, co usprawnia obsługę klientów i minimalizuje ryzyko błędu - powiedział Bartosz Berestecki, prezes zarządu, PayTel.

PIN on Glass (SoftPOS) to innowacyjne rozwiązanie, które umożliwia kurierom przyjmowanie płatności zbliżeniowych na każdym urządzeniu z systemem Android (telefon, tablet, urządzenie kurierskie - Zebra) wyposażonym w moduł NFC i mającym dostęp do Internetu. Obsługa transakcji zbliżeniowych jest możliwa dzięki integracji aplikacji kurierskiej MobiCourier od OpenNet.pl z aplikacją SoftPOS od PayTel.

Do realizacji transakcji nie jest wymagane dodatkowe urządzenie w postaci terminala płatniczego. Po zainstalowaniu obu aplikacji na urządzeniu kurierskim automatycznie zmieni się ono w terminal płatniczy, na którym można wykonać transakcje zbliżeniowe kartą, smartphone'em, smartwatchem czy smartbandem.

One Kurier to najnowszy element pakietu usług logistycznych oferowanych klientom przez Allegro. Kurierzy realizują dostawy tego samego dnia, na dzień następny oraz w soboty w dziewięciu największych miastach Polski, obsługują także przesyłki sprzedawców korzystających z usługi One Fulfillment by Allegro.