Unilever Polska. Algida

Z nowym portfolio lodów dla dzieci.

Słowo-klucz kampanii promującej portfolio kids w 2022 roku to odpowiedzialność, które towarzyszy marce Algida na każdym etapie w procesie produkcji i sprzedaży lodów dziecięcych takich jak marka X-Pop, lody Twister z nowością Twister Phoenix, a także innowacji Algida z licencją Disney.

Wszystkie lody z portfolio lodów dziecięcych - jak zapewnia producent - powstają zgodnie ze standardami żywienia Unilever przygotowanymi w oparciu o wytyczne WHO. W praktyce oznacza to, że każdy produkt zawiera mniej niż 110 kalorii i 12 gramów cukru oraz poniżej 3 gramów tłuszczów nasyconych na porcję. Lody nie mają sztucznych barwników.

Do ich produkcji wykorzystywane są substancje barwiące pochodzenia naturalnego, aromaty i soki owocowe. Na wszystkich lodach dla dzieci i materiałach POS Algidy umieszczone jest logo RMFK (responsibly made for kids), by ułatwić rodzicom i opiekunom ich identyfikację. Algida nie tworzy też ani nie kieruje komunikatów do dzieci poniżej 16. roku życia – ani w mediach tradycyjnych ani w cyfrowych. Ambasadorką kampanii została Daria Ładocha, coach żywieniowy, dziennikarka, a prywatnie mama.

W tym roku Algida ma rozbudowaną ofertę nowości w portfolio dziecięcym z kultowymi postaciami Disneya – zarówno w lodach impulsowych, jak i multipackach, a także po raz pierwszy w segmencie familijnym.

W czerwcu do lodowej ekipy ze świata Avengersów (Thor, Captain America, Hulk, Black Widow) dołączy bohater „Toy Story” Buzz Astral, poszerzając portfolio lodów impulsywnych. Buzz Astral to trójsmakowe lody wodne (cytryna, limonka, owoce leśne) zwieńczony strzelającą polewą. W segmencie lodów impulsywnych zobaczymy również Yodę i rożek Frozen. Segment lodów familijnych wzbogaci natomiast Spider-Man oraz Frozen. Do oferty wielopaków dołączy nowość: Disney Buzz Astral – karton z sześcioma sztukami lodów w kształcie rakiety, które sprawdzą się idealnie do skosztowania w domu.

Kampania „Odpowiedzialnie z myślą o dzieciach” będzie wspierana komunikacją mediową i współpracą influencerską.

Za kreację, koncept kreatywny oraz kampanię w mediach społecznościowych odpowiada agencja Advalue. Za działania media relations oraz współpracę z influencerami agencja Made in PR. Za planowanie i zakup mediów dom mediowy Mind Share.

Joanna Hamdan 13849 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.