Aplikacja Lidl Plus dostępna w ukraińskich internetowych sklepach

Lidl Polska udostępnienia swoją aplikację Lidl Plus na urządzenia, których dotychczas obywatele Ukrainy używali w swoim kraju, bez potrzeby manualnej zmiany regionu w telefonie.

Od 24 lutego br. granicę Polski z Ukrainą przekroczyło ponad 3 mln uchodźców. Duża część z nich została w naszym kraju w oczekiwaniu na zakończenie konfliktu i bezpieczny powrót. To oznacza, że podejmują pracę i robią codzienne zakupy.

Dlatego Lidl udostępnił swoją polską aplikację Lidl Plus w ukraińskich wersjach Appstore, Google Play i Huawei AppGallery, co pozwala na używanie aplikacji w urządzeniach kupionych w Ukrainie, bez potrzeby manualnej zmiany regionu w telefonie. Od teraz zainstalowanie aplikacji dla obywateli Ukrainy będzie więc prostsze i szybsze niż do tej pory, choć wszelkie informacje zawarte w aplikacji, nadal będą wyświetlać się po polsku. 

Dzięki aplikacji Lidl Plus klienci mają dostęp m.in. do gazetek i najświeższych ofert Lidla. Aplikacja daje także możliwość zbierania i wglądu do paragonów, dostęp do ofert specjalnych i kuponów, czy dodatkowego bonusu w postaci zdrapki. Lidl szacuje, że aktywne korzystanie z promocji i rabatów w aplikacji może przynieść oszczędności rzędu kilkuset złotych w miesiącu. W tym roku łącznie już ponad 1500 produktów było tańszych z kuponami w aplikacji Lidl Plus.

Według wyliczeń HandelExtra.pl Lidl liczy obecnie w Polsce 815 sklepów. Od wybuchu wojny w Ukrainie sieć aktywnie wspiera uchodźców, m.in. poprzez rekrutacje, które do tej pory zaowocowały zatrudnieniem 120 uchodźców, a nowe wakaty cały czas będą oferowane.

 

Ilona Mrozowska 4589 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.