Coca-Cola HBC rozważa, co dalej z biznesem w Rosji

Spółka Coca-Cola HBC, rozlewnia napojów bezalkoholowych dla Coca-Coli, rozważa różne opcje dla swojej działalności w Federacji. Ale ograniczy obecność w tym kraju po tym, jak amerykański gigant napojów zawiesił tam działalność.

Jak podaje "ESM: European Supermarket Magazine", rozlewnia zalicza Rosję do swoich największych rynków. Firma donosi, że wciąż jest w trakcie wdrażania decyzji Coca-Coli o zaprzestaniu działalności w kraju agresora i skupi się na lokalnych markach.

Więcej nt. wycofania się Coca-Coli z rynku rosyjskiego znajdziesz TUTAJ.

Coca-Cola HBC jest jednym z wielu rozlewników Coca-Coli na całym świecie i ma lokalne franczyzy Coca-Coli w zakresie butelkowania i sprzedaży napojów produkowanych przez giganta napojów. Do koncernu należy około 21% udziałów w Coca-Cola HBC.

Firma poinformowała, że ​​zaprzestała składania zamówień na koncentrat w Rosji i inwestycji na tym rynku. Mimo tych ograniczeń notuje wciąż pokaźne przychody.

Wyniki w I kwartale

Notowana na giełdzie w Londynie firma podała, że ​​przychody organiczne w I kwartale roku wzrosły o 25,9%, wyłączając Rosję i Ukrainę. Firma z siedzibą w Szwajcarii przyznała, że ​​podniosła ceny w tym kwartale, aby wspomóc zarządzanie rosnącą inflacją kosztów nakładów, co nie wpłynęło negatywnie na wolumeny.

Komentując ten fakt, dyrektor naczelny Zoran Bogdanovic powiedział, że spółka Coca-Cola HBC odnotowała w tym kwartale „silny wzrost przychodów”, który był „dobrze zrównoważony” między wolumenem a przychodem. Wzrost wolumenu w kwartale wyniósł 11,3%.

Przytoczył również szereg najważniejszych wydarzeń tego kwartału, w tym włączenie Egiptu do działalności firmy, „mocne” wyniki z działalności w sektorze Sparkling i Energy oraz przyspieszenie udziału w rynku.

– Mamy duże zaufanie do naszego portfolio, ewoluującej ekspancji rynku, strategii handlowej zorientowanej na klienta, potencjału naszych zróżnicowanych rynków, a przede do zdolności i wiedzy naszych pracowników – powiedział Zoran Bogdanovic. – Pozostajemy sprawni, ponieważ priorytetowo traktujemy nasze inwestycje, z dyscypliną na pozostałych rynkach, aby nadal napędzać zrównoważony wzrost pomimo niepewnego otoczenia – dodał.

Źródło: Reuters/ESM: European Supermarket Magazine