E-sklep Biedronki w aplikacji Glovo działa w kolejnych 14 miastach

Po dużych metropoliach, czas na miejscowości turystyczne i mniejsze ośrodki. E-zakupy w Biedronce będzie można zrobić m.in. w Zakopanem.

Zakopane i Kołobrzeg a także Nowy Targ, Zabrze, Lubin, Wodzisław Śląski, Racibórz, Kędzierzyn-Koźle, Jastrzębie-Zdrój, Gniezno, Kalisz, Sieradz, Piotrków Trybunalski i Bełchatów – to nowe miejscowości, w których od 11 maja br. klienci Biedronki mogą bez wychodzenia z domu skorzystać z oferty sieci. Dostawa zakupów wartych powyżej 250 zł kosztuje 4,99 zł, a kurier dowiezie je pod drzwi mieszkania w czasie jednej godziny od złożenia zamówienia poprzez aplikację.

W ramach współpracy z Glovo Biedronka rozszerza też listę sklepów, z których będzie dostarczać produkty. - Dwa lata temu zaczęliśmy działać w największych miastach jak Warszawa czy Kraków, ale chcemy aby jak najwięcej obszarów na terenie kraju zostało objętych usługą zakupu online i dostawy zakupów - mówi Kamila Frąckowiak-Jankowski, starsza menedżerka ds. rozwoju biznesu e-commerce food w sieci Biedronka.

- Razem z Biedronką chcemy ułatwić zakupy w Polsce w kolejnych 14 miastach. I na tym się nie zatrzymamy - zapowiada Jacek Kubicki,commercial manager w Glovo.

Sklep Internetowy Biedronki działa od kwietnia 2020 r. Tę usługę Biedronka zapewniała dotąd razem z Glovo w 49 miastach, m. in. we wszystkich stolicach województw. Obecnie usługa dostępna jest w 63 miastach. Dodatkowo od października 2021 r. w wybranych lokalizacjach działa usługa q-commerce BIEK, dzięki której zakupy z Biedronki dostarczane są w 15 minut. BIEK odpowiada już za ponad 20% zamówień e-commerce Biedronki.

W tym roku w sklepie internetowym Biedronki klienci najczęściej sięgali m. in. po: banany, świeży filet z piersi kurczaka, jaja z wolnego wybiegu Moja Kurka, pomidory malinowe polskie, paprykę, świeżego łososia Marinero, masło Mleczna Dolina czy po ser gouda Światowid i szynkę/polędwicę sądecką.

Ilona Mrozowska 4567 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.