Ukraińska sieć ATB-Market otwiera sklepy na terytoriach okupowanych

ATB Corporation ogłosiła, że ponownie uruchamia swoje placówki w okupowanych rejonach kraju i rozszerza działalność w spokojnych jego częściach. Spółka ​​koncentruje się na przywracaniu tymczasowo zamkniętych sklepów, uruchamianiu nowych magazynów i centrów logistycznych.

Sieć ATB-Market, jedno z największych przedsiębiorstw handlu detalicznego Ukrainy założone w 1993 r. w Dniepropietrowsku, pod nazwą ATB-Market od 1998 r., miało przed konfliktem ponad 1 tys. placówek detalicznych. Sieć handlowa działała w formacie tzw. dyskontu miękkiego. Spółka ma obecnie otwartych 79% swoich punktów, w porównaniu do 85% w marcu.

Ukraiński detalista skupia się obecnie na tworzeniu nowych miejsc pracy dla miejscowej ludności. Do tej pory firma ponownie otworzyła już ponad 100 sklepów w obwodach Kijowa, Czernihowa, Sumy i Charkowa. W sumie na Ukrainie działa teraz około 1 tys. punktów firmy.

Detalista otworzył również dwa nowe magazyny, które zaspokajają jego potrzeby w zakresie magazynowania i transportu w zachodnich, północnych i centralnych regionach kraju. Potrzeby magazynowe i logistyczne spółki z Dniepropietrowska są zaspokajane przez osiem centrów dystrybucyjnych na terenie całej Ukrainy, zgodnie z danymi podanymi przez firmę.

Ponadto ATB uruchomiło również dwa nowe sklepy w Busku i Złoczowie w obwodzie lwowskim. Ostatnio sieć handlowa utworzyła około 1 tys. nowych miejsc pracy i przywróciła 4 tys. wcześniejszych. ATB zatrudnia ponad 60 tys. osób.

Plany i dalsza ekspansja

W najbliższej przyszłości detalista planuje ponownie otworzyć ponad 50 sklepów w regionach Kijowa i Czernihowa oraz uruchomić nowe centrum dystrybucyjne o powierzchni 14 tys. mkw. w obwodzie kijowskim. Jego celem jest również otwarcie siedmiu nowych sklepów w zachodnim regionie kraju, przede wszystkim we Lwowie, Użhorodzie i Czerniowcach, oraz przywrócenie tysięcy kolejnych miejsc pracy.

Niedawno sieć poinformowała, że planuje bezpośredni importu żywności i niezbędnych towarów do swoich sklepów z Polski, krajów bałtyckich i Turcji, aby zapewnić ciągłość dostaw na terenie Ukrainy.

Więcej o odradzającym się w Ukrainie handlu przeczytasz TUTAJ

Zdjęcie: Shutterstock