Żabka z nowym obiektem logistyczno-magazynowym

Firma Macquarie Asset Management podpisała umowę kupna obiektu logistyczno-magazynowego pod Warszawą - będącego na etapie budowy - od spółki Logistic Property Investment, należącej do Grupy Żabka i zarządzanej przez Żabka Property Fund.

Obiekt o powierzchni 60 tys. mkw., którego budowa zakończy się w drugiej połowie 2022 r., ma być jednym z najbardziej zaawansowanych technicznie centrów dystrybucyjnych w Europie.

Nieruchomość położona jest w  centrum logistycznym Radzymin przy drodze ekspresowej S8, będącej kluczową trasą łączącą Polskę centralną i północno-wschodnią. Magazyn został w 100% wynajęty przez Żabkę, największego w Polsce operatora sklepów typu convenience, oraz będzie obsługiwał ponad 3500 sklepów z sieci liczącej ok. 8200 punktów handlowych.

- Coraz wyższy standard życia w Polsce i korzystna lokalizacja kraju w Europie środkowej przyczyniają się do silnego popytu na powierzchnie logistyczne ze strony firm krajowych i zagranicznych. Bardzo się cieszymy z możliwości powiększenia naszego portfela nieruchomości logistycznych na tym ważnym rynku i nawiązania współpracy z tak renomowanym i długoletnim najemcą jak Żabka - komentuje Christian Goebel, współdyrektor strategii core/core-plus real estate w firmie Macquarie Asset Management.

Obiekt ubiega się o uzyskanie oceny Excellent w systemie certyfikacji ekologicznej budynków BREEAM.

W transakcji sprzedającemu doradzała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

Ilona Mrozowska 4567 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.