Spar wystartował z nowymi sklepami

Trzy kolejne placówki w Żbikowicach, Uwielinach i Sulęcinie dołączyły do sieci. Detalista zamierza wciąż zwiększać zasięg i rentowność firmy, a także rozbudowywać asortyment, jeśli chodzi o markę własną Spar, segmenty bio i eko oraz produkty świeże.

Celem firmy jest dalsze wprowadzanie formatów i konceptów, takich jak Spar Express, Tops! czy Bean Tree Cafe.

Format Spar w Żbikowicach w woj. małopolskim zajmuje powierzchnię 454 mkw., Spar Mini w Uwielinach w woj. mazowieckim – 251 mkw., a Spar Express w Sulęcinie w woj. lubuskim ma salę sprzedaży 56 mkw.

Wszystkie placówki są prowadzone przez partnerów detalicznych – niezależnych przedsiębiorców, i dysponują parkingiem dla klientów i asortymentem "w dobrych cenach".

W Spar Express w Sulęcinie znajduje się także Bean Tree Cafe, która oferuje świeżą kawę, hot-dogi panini, kanapki, produkty garmażeryjne, a także świeże pieczywo.

– Jesteśmy dumni z tego, że polscy przedsiębiorcy wybierają dołączenie do naszej dużej rodziny Spar. Naszym ważnym celem jest zwiększenie zasięgu oraz rentowności przy maksymalnym dopasowaniu do oczekiwań partnerów detalicznych. Nadal będziemy rozbudowywać asortyment – także w ramach marki własnej Spar, w segmentach bio i eko oraz w ramach produktów świeżych – mówi Wayne Hodson, prezes zarządu sieci Spar w Polsce. - W Polsce rynek handlowy ma nadal ogromny potencjał – działa tu wiele niezależnych detalistów i koncept sieci Spar idealnie sprawdza się dla ich wymagań. Nadal jest też przestrzeń do wprowadzania nowych formatów i konceptów, takich jak Spar Express, TOPS! Czy Bean Tree Cafe – dodaje.

Spar, sieć lokalnych sklepów (jej właścicielem jest Grupa Spar z RPA), prowadzi w Polsce 227 placówek. Pierwsze pięć lokalizacji Spar Express na stacjach paliw Avia powstało w ramach pilotażu. Spar Express to format convenience sieci, który odpowiada na podstawowe potrzeby klientów. Placówki czynne 365 są dni w roku.