McDonald’s poszerza menu o Ukraińskiego Burgera

Czasowe wprowadzenie go do menu restauracji w Polsce jest "gestem gościnności w kierunku uchodźców z Ukrainy", a jednocześnie ma pozwolić na pozyskanie kolejnych środków na pomoc humanitarną dla mieszkańców, pozostających nadal w swojej ojczyźnie.

McDonald’s przekaże 3 zł ze sprzedaży każdego Ukraińskiego Burgera Fundacji Ronalda McDonalda w Ukrainie. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup paczek z żywnością i środkami higienicznymi, przygotowanymi według listy i wytycznych władz. Partnerem akcji jest UN Global Compact.

Ukraiński Burger to kurczak połączony z bekonem, serem cheddar, pomidorem i sałatą. z dodatkiem dwóch sosów - czosnkowym i miodowo-musztardowym, a wszystko zamknięte jest w ciemnej pszennej bułce. To odwzorowanie pozycji z menu McDonald’s Ukraina. Oferta dostępna jest w polskich restauracjach od 27 kwietnia do wyczerpania zapasów.

Ukraiński oddział Fundacji Ronalda McDonalda wciąż działa na miejscu, wspierany przez pracowników McDonald’s Ukraina, angażujących się w pomoc jako wolontariusze. Fundacja działa w porozumieniu z władzami. Środki przekazane przez McDonald’s Polska, we współpracy z UN Global Compact, będą przeznaczone właśnie na pomoc humanitarną na terytorium Ukrainy:

Ukraiński Burger to kolejna inicjatywa pomocy dla Ukrainy ze strony McDonald’s Polska. Cały czas, wspólnie z franczyzobiorcami i polskim oddziałem Fundacji Ronalda McDonalda, firma pomaga osobom przekraczającym granicę. To ponad 43 000 ciepłych posiłków dla potrzebujących, wydłużenie prac restauracji (nawet całodobowo, 7 dni w tygodniu) tam, gdzie jest taka potrzeba.

Od połowy marca działa także świetlica „Maczek” w Centrum Szkoleniowym McDonald’s na Dworcu Centralnym. To miejsce dla dzieci i ich opiekunów, czekających na dalszą podróż. Dzieci przebywające w „Maczku” mogą odpocząć, bawić się, oglądać bajki, słuchać muzyki, grać w gry planszowe, wykonywać prace plastyczne, brać udział w animacjach i prostych zajęciach z programowania z wykorzystaniem robotów edukacyjnych. Do tej pory „Maczek” gościł ponad 700 dzieci. Zajęcia i świetlicę prowadzi Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog.

McDonald’s wspiera również pracowników z Ukrainy i ich rodziny w znalezieniu pracy oraz zakwaterowania w Polsce. W tym celu stworzono specjalny fundusz zapomogowy. W działania pomocowe angażuje się także Fundacja Ronalda McDonalda, której ambulans udziela wsparcia medycznego w Przemyślu. Fundacja finansuje również łóżka w szpitalach dla rodziców małych pacjentów z Ukrainy i zapewnia zakwaterowanie w Domach Ronalda McDonalda opiekunom ciężko chorych dzieci.

Joanna Hamdan 13685 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.