Aldi otwiera trzy sklepy jednego dnia

Nowe placówki sieci pojawią się w Jaworze, Łowiczu i Krotoszynie.

Sklepy przygotowane są zgodnie z nowym konceptem wizualnym marki, którego motywem przewodnim jest świeżość, widoczna zarówno w sposobie aranżacji przestrzeni, jaki i asortymentu oraz jego ekspozycji. Ich 1500 mkw.

Sieć zadbała również o dodatkowe udogodnienia dla klientów. Placówki wyposażone są w krajalnicę do chleba i małe wózki zakupowe dla najmłodszych klientów.

Tuż przy wejściu na klientów czekają parkingi z uwzględnieniem dedykowanych miejsc dla rodzin z dziećmi, a także osób niepełnosprawnych. Sklepy otwarte będą od poniedziałku do soboty w godzinach od 6:00 do 22:00, a w niedziele handlowe od 9:00 do 20:00. W każdym z nowo otwartych sklepów sieć zatrudniła kilkunastu pracowników.

Klienci odwiedzający nowe sklepy Aldi będą mieli okazję skorzystać z promocji na wszystkie produkty marek własnych sieci. Nowością jest promocja "Ale Prezenty" aktywna w dniu otwarcia sklepu czyli 27 kwietnia. Konsumenci, którzy dokonają wtedy zakupów za kwotę 100 zł brutto otrzymają torby wypełnione produktami Aldi, przy czym oferta ważna jest do wyczerpania zapasów. Ponadto w godzinach od 10:00 do 17:00 w Foodtrucku Aldi za okazaniem paragonu będzie można odebrać poczęstunek.

Aldi z każdym rokiem przyspiesza rozwój, systematycznie i konsekwentnie zwiększając liczbę otwarć o 60-70 rocznie. Ekspansja sieci oznacza również potrzebę zatrudniania nowych osób, a dla partnerów biznesowych i kontrahentów dyskontera, rosnące zapotrzebowanie na ich produkty czy usługi. Choć sieć koncentruje się na ekspansji w największych metropoliach takich, jak Warszawa czy Wrocław to otwiera także placówki w mniejszych miejscowościach, w tym turystycznych. Proces ten wspomagany jest przez dziewięć biur ekspansji w całej Polsce.

W Polsce Aldi ma 208 sklepów i zatrudnia prawie 600 osób.

Joanna Hamdan 13848 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.