Dostawcy Mlekpolu przekażą 250 tys. zł na pomoc Ukrainie

Środki zostaną przekazane instytucjom charytatywnym, które zagospodarują tę kwotę, zaspokajając najpilniejsze potrzeby uchodźcom.

- Jestem zbudowany postawą dostawców SM Mlekpol, która jest wyrazem naszej jedności i wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka. Inicjatywa spotkała się z całkowitą aprobatą Rady Nadzorczej, która wyraziła chęć niesienia pomocy mieszkańcom Ukrainy. Cała kwota zostanie przekazana wiarygodnym instytucjom, z którymi współpracujemy od wielu lat, dlatego jestem przekonany, że środki zostaną wykorzystane w możliwie najlepszy sposób - powiedział Edmund Borawski, prezes zarządu, SM Mlekpol.
 
Prezes Mlekpolu zachęca także do dalszych działań w kontekście solidarności z narodem ukraińskim. Dziękuje również za wszelkie indywidualne, oddolne zaangażowanie w niesienie pomocy i za każdy gest dobrej woli ze strony dostawców, pracowników i partnerów SM Mlekpol.
 
SM Mlekpol od początku wojny w Ukrainie aktywnie angażuje się w pomoc uchodźcom, a przekazanie środków finansowych to tylko jedno z podjętych działań. Spółdzielnia w swoich zakładach produkcyjnych tworzy dodatkowe miejsca pracy dla Ukrainek i Ukraińców, uciekających przed wojną do Polski. Dodatkowo SM Mlekpol współpracuje z instytucjami charytatywnymi, angażując się w pomoc razem z Caritasem, Bankami Żywności, Stowarzyszeniami oraz Fundacjami i za ich pośrednictwem, przekazuje produkty mleczarskie trafiające do uchodźców i osób poszkodowanych w trakcie działań wojennych w Ukrainie.
Joanna Hamdan 13685 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.