Ferrero dobrowolnie wycofuje wybrane partie produktów Kinder

W Wielkiej Brytanii zidentyfikowano co najmniej 63 przypadki zachorowań na Salmonellę wynikających ze spożycia czekolady wyprodukowanej w Belgi przez Ferrero. Teraz firma dobrowolnie wycofuje wybrane partie słodyczy, także w Polsce.

Większość zachorowań w Wielkiej Brytanii dotyczy dzieci poniżej 5. roku życia. O sprawie poinformowała Brytyjska Agencja Standardów Żywności (FSA), która zaleciła klientom, aby nie spożywali Kinder Surprise, które mają datę przydatności do spożycia między 11 lipca a 7 października.

Ferrero wydało właśnie oświadczenie w tej sprawie, w którym podaje, że w żadnym z produktów Kinder wprowadzonych na rynek nie wykryto Salmonelli, a do Ferrero nie wpłynęła żadna skarga konsumencka, ale mimo to firma traktuje sprawę "niezwykle poważnie".

- W ramach środków prewencyjnych Ferrero zdecydowało o dobrowolnym wycofaniu ze sprzedaży określonych partii produktów Kinder Niespodzianka Maxi 100g, Kinder Schokobons  46g, 125 g, 200 g oraz Kinder Maxi Mix Peluche 133g, zawierających Schokobons, z datą przydatności do spożycia pomiędzy 14 lipca 2022 a 18 września 2022. Wszystkie te produkty zostały wyprodukowane w Belgii - informuje firma.

Producent przypomina ponadto, że produkty Kinder Niespodzianka 20 g dystrybuowane w Polsce przez Ferrero  Commercial są produkowane wyłącznie w naszym kraju, w fabryce Ferrero w Belsku Dużym i w związku z tym te działania ich nie dotyczą (zachorowania w Wielkiej Brytanii łączone są z czekoladą Ferrero, ale wyprodukowaną w Belgi). Wszystkie inne produkty Ferrero oraz Kinder dystrybuowane przez Ferrero Polska Commercial również nie podlegają wycofaniu ze sprzedaży.

- Współpracujemy ze sprzedawcami detalicznymi, aby zagwarantować, że wycofane produkty nie będą już dostępne w sprzedaży. Jeśli ktoś jest w posiadaniu jednego z tych produktów, nie powinien go spożywać. Prosimy o zachowanie produktu i skontaktowanie się z naszym zespołem ds. obsługi konsumenta: serwis.konsumencki@ferrero.com.
Bezpieczeństwo żywności traktujemy niezwykle poważnie i przykro nam z powodu zaistniałej sytuacji - dodaje Ferrero.

 

Ilona Mrozowska 4593 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.