Decathlon opuszcza jednak rosyjski rynek!

- Planujemy zamknięcie naszych sklepów i zawieszenie działalności handlowej w Rosji - informuje Decathlon Polska.

W ostatnich tygodniach na Decathlon, podobnie jak Auchan i Leroy Merlin, wylała się fala hejtu, w związku z decyzją centrali tych sieci o pozostaniu na rynku rosyjskim. We wtorek 29 marca francuska centrala sieci Decathlon poinformowała, że zawiesza swoją działalność w Rosji. - Warunki dostaw nie są już spełniane, aby kontynuować działalność w Rosji w związku z respektowaniem sankcji międzynarodowych.

Decathlon podkreśla, że będzie nadal wspierać „2500 rosyjskich członków zespołu, z których niektórzy są zaangażowani w działalność firmy od 2006 roku”.

Marka Decathlon należy do Grupy Mulliez Family Association, właściciela sieci Auchan i Leroy Merlin, które nadal utrzymują swoją działalność w Rosji, mimo  apeli ukraińskiego rządu do ich bojkotu i natychmiastowego opuszczenia Rosji.

Decathlon Polska natychmiast zareagował na oświadczenie spółki matki. "Dziś chcielibyśmy poinformować, że planujemy zamknięcie naszych sklepów i zawieszenie działalności handlowej w Rosji. Teraz musimy zrobić jeszcze więcej, aby pomóc ludności z Ukrainy. To jest nasz priorytet. Dziękujemy za zrozumienie oraz wsparcie. Decathlon Polska".

Sieć podkreśla także, że stworzyła w Polsce dedykowany zespół, który jest "najbliżej potrzebujących" i współpracuje z lokalnymi organizacjami pozarządowymi. Powstał również międzynarodowy fundusz solidarności o wartości miliona euro na wsparcie poszkodowanych.

Ilona Mrozowska 4642 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.