Batonik Bakalland na pomoc Ukrainie

Producent bakalii wypuszcza linię słodkich przekąsek, z której cały zysk ze sprzedaży będzie przeznaczony na pomoc Ukrainie.

Opakowania batonów nawiązują do ukraińskich barw narodowych. Trafiły  do sprzedaży od  poniedziałku 21 marca i będą dostępne w większości sieci handlowych i sklepów spożywczych w całym kraju.

Specjalny produkt  dla Ukrainy został stworzony na bazie popularnego batonu żurawinowo-pomarańczowego. Przekąski są dostępne w tej samej cenie co ich standardowe odpowiedniki – poniżej 2 zł za sztukę.

– Z myślą o Ukrainie przygotowaliśmy specjalną partię batonów, które pozwolą nam wesprzeć naszych sąsiadów, a konkretnie uchodźców, którzy przyjechali do Polski – mówi Marian Owerko, prezes zarządu. – Żółto-niebieskie opakowania wyróżnią produkt na sklepowych półkach, ułatwiając włączenie się w pomoc wszystkim chętnym. Każdy może teraz dorzucić swoją cegiełkę do pomocy podczas codziennych zakupów, do czego gorąco zachęcamy.

Cały zysk ze sprzedaży produktu przeznaczony zostanie na pomoc uchodźcom, za pośrednictwem organizacji HELP FOR UKRAINE stworzonej przez Pracodawców RP, Polską Radę Biznesu oraz Corporate Connections.

To nie pierwsze działania podjęte przez Bakalland na rzecz Ukrainy. Już wcześniej firma, jak i osoby z zarządu przekazały darmową pomoc dla Ukrainy i dla uchodźców z Ukrainy o wartości ok. 1 mln zł w postaci produktów spożywczych oraz materiałów na wyposażenie ośrodków dla uciekinierów.