Bezpłatne przesyłki dla Ukrainy w Orlen Paczce

W ramach usługi Orlen Paczka koncern umożliwia przekazywanie darów, które bezpłatnie można nadawać we wszystkich automatach paczkowych na terenie Polski. Paczki, przy współpracy z Konsulatem Generalnym RP we Lwowie, finalnie trafią do ludności cywilnej w Ukrainie.

To już kolejna inicjatywa Grupy Orlen, której celem jest pomoc ukierunkowana na faktyczne potrzeby mieszkańców Ukrainy.

 - Każdego dnia dostrzegamy wielką solidarność Polaków, również naszych pracowników, i potrzebę niesienia pomocy naszym sąsiadom. Ułatwiamy realizację tych działań, umożliwiając bezpłatne przekazywanie paczek z darami za pośrednictwem naszych automatów paczkowych. Wspólnymi siłami zapewnimy pomoc wszędzie tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna – mówi Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen.

Na stronie Orlen Paczka uruchomiona już jest zakładka „Pomoc Ukrainie”, w której znaleźć można zweryfikowaną listę aktualnych potrzeb. Są to m.in. latarki, karimaty, śpiwory, komplety do oczyszczania wody, środki higieniczne, indywidualne apteczki i leki pierwszej potrzeby.

Kolejnym krokiem, by przekazać dary za pośrednictwem Orlen Paczki, jest wypełnienie formularza nadania, dostępnego na stronie internetowej, wybór rozmiaru paczki, wydrukowanie etykiety i naklejenie jej na przesyłkę, a następnie nadanie jej bezpłatnie w wybranym automacie paczkowym. W całej Polsce można korzystać już z około 500 automatów Orlen Paczka.

Przesłane w ten sposób dary trafią do magazynu Ruchu, należącego do Grupy Orlen, w którym zostaną podzielone na kategorie. Finalnie, przy współpracy z Konsulatem Generalnym RP we Lwowie, paczki z darami zostaną przekazane bezpośrednio ludności cywilnej, która pozostała w Ukrainie.

To kolejna inicjatywa Grupy Orlen, która od początku angażuje się w pomoc humanitarną skierowaną do Ukraińców. W ramach działań społecznych przy granicy polsko-ukraińskiej przygotowano dla uchodźców ogrzewane namioty, w których dostępne są ciepłe przekąski i napoje. Przekazano również ponad 30 tysięcy litrów paliwa dla miasta Przemyśl do wykorzystania w ramach pomocy uchodźcom. Ponadto ponad 30 osób, w tym przede wszystkim matki z dziećmi, jest pod opieką PKN Orlen w obiektach hotelowych, które udostępniono w Płocku.

 

Katarzyna Pierzchała 5264 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.