Metro AG, właściciel Makro Cash & Carry, nie zamyka się na Rosję

Chociaż firma potępia atak na Ukrainę to jej zarząd podjął decyzję o kontynuowaniu działalności rosyjskiej spółki zależnej.

Jak zapewnia Metro AG decyzja ta nie była łatwa i została podjęta po "wnikliwym przeglądzie wewnętrznym".  Grupa stwierdziła, że ​​na jej decyzję o pozostaniu otwartym w Rosji wpłynęła zarówno odpowiedzialność za 10 tysięcy kolegów w kraju, jak i wspierająca rola lokalnego biznesu.

- Uważnie obserwujemy dalszy rozwój sytuacji i stoimy po stronie decydentów w biznesie i polityce, którzy szukają pokojowego rozwiązania wojny na Ukrainie - czytamy w oświadczeniu.

Na Ukrainie, gdzie Metro również prowadzi działalność, gigant cash and carry powiedział, że wspiera dostawy żywności i wody Światowego Programu Żywnościowego ONZ oraz koordynuje działania wspierające swoich kolegów zarówno w kraju, jak i w krajach sąsiednich.

W Polsce Metro AG jest właścicielem m.in. sieci Makro Cash & Carry.

Joanna Hamdan 14505 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.