Wojna w Ukrainie: PGS udostępnia PCK magazyn centralny

Zarząd i właściciele Polskiej Grupy Supermarketów, skupiającej ogólnopolską sieć detaliczną Top Market, udostępnili swój magazyn centralny w Jawczycach dla Polskiego Czerwonego Krzyża. Współpraca z PCK polegać będzie na przechowywaniu darów z Polski i zza granicy.

Zarząd sieci Top Market poinformował, iż udostępnił część powierzchni magazynowej oraz zaplecze logistyczne magazynu Top Market w podwarszawskich  Jawczycach dla sprawnej organizacji akcji pomocy uchodźcom z Ukrainy.

W ramach kooperacji PGS będzie zaopatrywał również PCK w dostawę produktów żywnościowych o długim terminie przydatności, a dedykowani pracownicy będą pomagać przy organizacji dystrybucji magazynowanych darów dla uchodźców na terenie kraju. Współpraca obejmie także koordynację logistycznych aspektów zaopatrzenia jednostek PCK.

Jednocześnie wielu członków Grupy PGS oraz pracowników sieci Top Market w kraju podjęło szeroko zakrojoną akcję pomocy dla uchodźców w postaci przekazywania produktów żywnościowych, transportu oraz udostępnienia możliwości czasowego pobytu dla grup uchodźców, będących w potrzebie. Jak ustaliliśmy, właściciele sklepów Top Market skupiają się na czynnym udziale i wsparciu osób będących w potrzebie, współpracy z lokalnymi organizacjami pomocy społecznej, które są wyrazem naturalnej reakcji w sytuacji, w jakiej znalazła się Ukraina w związku z agresją Rosji.

Polska Grupa Supermarketów jest operatorem sieci Top Market, zrzeszającej około 600 sklepów.

 

Katarzyna Pierzchała 5191 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.