Sieci rezygnują z rosyjskich produktów [LISTA AKTUALIZOWANA]

Od inwazji Rosji na Ukrainę kolejne sieci handlowe działające w Polsce wykluczają produkty rosyjskiego i białoruskiego pochodzenia ze swojej oferty. Kto już dołączył?

Największe sieci handlowe od kilku dni deklarują rezygnację ze sprzedaży jakichkolwiek produktów i usług pochodzących z Rosji i Białorusi. Są to:

- ALLEGRO

- AL.CAPONE (sieć sklepów alkoholowych)

- ALDI

AUCHAN

- BIEDRONKA (i HEBE)

- CARREFOUR

- CASTORAMA

- CHORTEN

- DELI2

- DINO

- GRUPA EUROCASH. Tu wstrzymane zostały zarówno zakupy, jak i sprzedaż tych produktów we wszystkich kanałach Grupy. Rosyjskie i białoruskie produkty zniknęły z półek hurtowni cash&carry oraz z oferty eurocash.pl. W bojkocie uczestniczy także spółka Eurocash Franczyza, operator m.in. sieci Delikatesy Centrum. Bojkot ogłosiły też marki należące do Grupy Eurocash: Frisco, Duży Ben i Kontigo.

- INPOST

- INTERMARCHÉ (Grupa Muszkieterów)

- KAUFLAND

- LIDL

- LISEK.APP (aplikacja zakupowa)

- MAKRO CASH & CARRY

- NETTO

- POLOMARKET

- PRIMAVERA PARFUM (dystrybutor e-commerce zajmujący się głównie dostarczaniem produktów do sklepów internetowych)

- ROSSMANN

- SPAR. Sieć wycofała rosyjskie i białoruskie produkty nie tylko z Polski, ale i ze Szwajcarii. Firma zarekomendowała również, aby wszyscy partnerzy detaliczni sieci w kraju wycofali te produkty ze swoich półek. - Zgłosiliśmy też tę inicjatywę do Spar Group i czekamy na ich decyzje – podkreśla Wayne Hodson, prezes zarządu sieci Spar w Polsce.

- SPECJAŁ oraz sieci franczyzowe Rabat Detal, Livio, Nasz Sklep

- SPOŁEM

- SUPER-PHARM

- TOP MARKET (POLSKA GRUPA ZAKUPOWA)

- ŻABKA

Z producentów na taki ruch zdecydował się m.in. Bakalland.

Inwazja Rosji na Ukrainę trwa od czwartku 24 lutego. Od tego czasu Izba Gospodarczo Handlowa Rynku Spożywczego jako pierwsza zaczęła nawoływać do bojkotu produktów z Rosji i Białorusi. - Prosimy o zaprzestanie kupowania rosyjskich i białoruskich produktów. Robiąc to wspieramy gospodarczo Białoruś, a także Rosję, która bestialsko zaatakowała Ukrainę i prowadzi działania zbrojne także wobec ludności cywilnej - czytamy w oświadczeniu Izby.

Wyprodukowane w Rosji towary w kodach kreskowych na początku mają ciąg cyfr: od 460 do 469. Znajdują się one z lewej strony kodu. Są to więc cyfry: 460, 461, 462, 463, 464, 465, 466, 467, 468 i 469. Towary z Białorusi mają kod kreskowy zaczynając się od cyfr: 481.

CZYTAJ TAKŻE: CO Z WYCOFYWANYMI PRODUKTAMI? FRISCO MA POMYSŁ

Ilona Mrozowska 4567 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.