Kaufland w zupełnie nowej dla sieci lokalizacji

W czwartek 24 lutego Kaufland otworzy sklepy w trzech lokalizacjach - trzeci już market w Koszalinie, drugi w Białymstoku oraz pierwszy w Starachowicach. Jeden z nich jest pierwszym obiektem sieci w koncepcie mixed-use i znajduje się na parterze budynku mieszkalnego.

W czwartek 24 lutego Kaufland otworzy sklepy w trzech lokalizacjach – w Koszalinie, Białymstoku oraz pierwszy w Starachowicach. Tym samym liczba marketów wzrośnie do 235 placówek.

Dwa obiekty – w Starachowicach oraz Koszalinie – znajdują się w centrach handlowych. Natomiast sklep w Białymstoku (na zdjęciach) jest pierwszym obiektem sieci w koncepcie mixed-use, a to oznacza, że wraz z innymi punktami handlowo-usługowymi znajduje się na parterze budynku mieszkalnego.

Firma nie zdradza, czy takich obiektów będzie przybywać. W wywiadzie jaki HandelExtra.pl przeprowadzał jesienią ub.r. z członkiem zarządu Kaufland Polska, Marcinem Łojewskim, pytaliśmy, dlaczego Auchan czy Carrefour, które, podobnie jak Kaufland, zbudowały swoją markę na hipermarketach, od lat inwestują w inne formaty sklepów, a Kaufland – nie. - Mamy swoją strategię, której trzymamy się od 20 lat i którą dopasowujemy do uwarunkowań lokalnych, choć rzeczywiście trzymamy się jednego wyznaczonego kierunku. Stawiamy przede wszystkim na świeżość, duży wybór i wygodę zakupów. To się sprawdza i nie szukamy innych konceptów - powiedział nam wówczas Marcin Łojewski (cały wywiad tutaj).

Dalszy plan otwarć nowych sklepów Kaufland zakłada średnio 10 placówek w ciągu roku. Obecnie sieć liczy w naszym kraju 235 marketów i zatrudnia ok. 14 000 pracowników.

Sieć rozwija też sprzedaż przez internet we współpracy z platformą Everly. W połowie lutego sieć ogłosiła, że mieszkańcy kolejnych dziesięciu miast mogą zaopatrzyć się za pośrednictwem internetu w produkty Kauflandu, które zostaną dostarczone pod wskazany adres.

 

Ilona Mrozowska 4642 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.