Biedronka w Radzyminie bez dachu!

Wskutek sobotnich wichur w niedzielę rano bez dostawy prądu pozostawało 406,5 tys. odbiorców, najwięcej w woje. mazowieckim. Problemy nie ominęły sklepów, w tym największych, jak Biedronka. Sklep tej sieci w Radzyminie stracił dach.

Zdjęcie: Forum Radzymin Bez Ograniczeń

Rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Karol Kierzkowski mówił PAP, że w sobotę strażacy interweniowali 24 866 razy w związku z silnym wiatrem. - Najwięcej w woj. mazowieckim (6037), wielkopolskim (3452), zachodniopomorskim (3122) i kujawsko-pomorskim (3014) - podał strażak. Dodał, że bilans poszkodowanych to cztery ofiary śmiertelne i dziewięciu rannych, a także uszkodzone lub zerwane dachy w 5 177 budynkach.

Wśród takich budynków jest Biedronka w Radzyminie przy ul. Jana Pawła II 66. Jak podaje Portal Informacyjny Powiat Wołomiński i Legionowski (www.wwl112.pl) "prawie 400 m2 dachu [sklepu Biedronka - przyp. red.] dosłownie otworzyło się jak konserwa. Fragmenty poszycia zaczęły spadać na parking i latać w powietrzu. Istniało poważne zagrożenia dla przechodniów, klientów sklepu i przejeżdżających samochodów. Na miejsce natychmiast ruszyły służby ratunkowe; kilka zastępów straży pożarnej, policja oraz sztab zarządzania kryzysowego. Wstrzymano ruch, ewakuowano osoby przebywające w markecie i zabezpieczono teren. Ściągnięto podnośnik, aby strażacy mogli przystąpić do pracy".

Kilka dni wcześniej, w wyniku wichury przechodzącej w czwartek 17 lutego nad Krakowem, także doszło do zerwania dachu w sklepie Biedronka znajdującym się przy ulicy Półłanki. Sklep zamknięto.

W sobotę 19 lutego, ze względu na wichury, pracę kurierów zawiesił InPost. Na podobny ruch zdecydował się Lisek.app. Jak informowali przedstawiciele aplikacji w mediach społecznościowych w sobotę "Lisek w Warszawie pozostaje nieczynny przynajmniej do godz.15.00. Lisek w Gdańsku również. Dziękujemy za zrozumienie". Dostawy dla klientów, przynajmniej w Gdańsku, udało się przywrócić od godz. 16.30.