Action otwiera nowe centrum dystrybucyjne

Tym samym sieć kontynuuje rozwój w Polsce.

9 lutego międzynarodowa sieć sklepów niespożywczych Action oficjalnie otworzyła swoje drugie centrum dystrybucyjne w Polsce, zlokalizowane w Bieruniu (woj. śląskie).

Jest to 11. tego typu obiekt logistyczny firmy w Europie i pierwszy poza Holandią całkowicie zarządzany przez Action.

Jak zapewnia sieć, otwarcie centrum dystrybucyjnego w Bieruniu to kolejna duża inwestycja, która będzie wspierać dalszą ekspansję Action w Polsce.

- Dynamiczny rozwój Action rozpoczął się wraz z wejściem na polski rynek, co pokazuje, że Polacy pokochali zakupy w naszych sklepach m.in. za często rotujący asortyment, niskie ceny i dobrą jakość - mówi Sławomir Nitek, dyrektor generalny, Action Polska.

- Jestem bardzo dumny z tego, co udało nam się osiągnąć z polskim zespołem pracującym zarówno w sklepach, jak i w centrach dystrybucyjnych. Plany dotyczące dalszego rozwoju Action w Polsce są nadal ambitne. Będziemy wciąż wzmacniać polski oddział firmy oraz jego łańcuch dostaw - dodaje.

Budynek ma powierzchnię 60 800 mkw., z czego ponad 58 tys. mkw. to powierzchnia magazynowa z miejscem na składowanie 56 tys. palet. Pozostałe 2 500 mkw. wypełniają pomieszczenia biurowe i socjalne. Centrum dystrybucyjne będzie obsługiwało do 200 sklepów w całej Polsce. Bieruń zapewnia dobrą infrastrukturę i doskonałą lokalizację, przez co będzie wspierać rozwój Action oraz zaopatrywać już istniejące, jak i przyszłe sklepy w Polsce. W dłuższej perspektywie, centrum dystrybucyjne stworzy ponad 200 miejsc pracy w regionie.

Action i międzynarodowy deweloper powierzchni magazynowych Panattoni zaplanowali centrum dystrybucyjne ze szczególną troską o środowisko naturalne.

- W projekcie budynku połączyliśmy funkcjonalność i dbałość o zrównoważony rozwój, uwzględniając jak najwięcej aspektów przyjaznych dla środowiska - od użytych materiałów, po detale konstrukcyjne i zainstalowane na terenie budynku urządzenia - wyjaśnia Sławomir Nitek.

Obiekt uzyskał certyfikat BREEAM na poziomie „Excellent”, z rekordową jak dotąd liczbą punktów w tej kategorii w Polsce – 77,1%. Centrum dystrybucyjne w Bieruniu korzysta z wielu rozwiązań z zakresu zrównoważonego rozwoju i efektywności energetycznej, takich jak panele słoneczne do podgrzewania wody, panele fotowoltaiczne do produkcji energii elektrycznej, inteligentne liczniki energii i wody, energooszczędne oświetlenie LED w budynku i jego otoczeniu oraz stacje ładowania samochodów elektrycznych.

Przypomnijmy. W Polsce Action swój pierwszy sklep otworzył w 2017 roku i kontynuuje dynamiczny rozwój na tym rynku. W ciągu ostatnich czterech lat Action regularnie zwiększał liczbę otwieranych sklepów w Polsce. Marka obecna jest we wszystkich województwach w kraju, w 176 lokalizacjach. Firma zatrudnia w Polsce ponad 2500 osób i ma ambicję, aby do końca maja 2022 roku liczba ta wzrosła do 3 tys.

Joanna Hamdan 14027 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.