Zarząd w Polskiej Grupie Supermarketów będzie 2-osobowy [NEWS HE]

Operator ogólnopolskiej sieci sklepów Top Market, poszerza zarząd firmy. Do Zbigniewa Wysockiego, prezesa firmy, dołącza Piotr Suchocki.

Piotr Suchocki dotychczas pełnił funkcję dyrektora operacyjnego PGS. Teraz został powołany do zarządu PGS i będzie odpowiadał za rozwój współpracy z siecią partnerską.

Ma współpracować ze Zbigniewem Wysockim, który został prezesem PGS-u w czerwcu ub.r. po niespodziewanym ustąpieniu z tej funkcji Michała Sadeckiego.

Wysocki ma 23-letnie doświadczenie w zarządzaniu siecią sprzedaży w sektorze FMCG. Przez 11 lat był dyrektorem generalnym Polomarket – Detal (1996-2007), następnie przez sześć lat sprawował funkcję prezesa zarządu spółki Market Detal (2008 – 2014), związanej z siecią sklepów Polomarket. Współtworzył też nowy koncept na rynku retail - sklepów sieci Mila, który wyodrębnił się z Polomarketu. Od stycznia 2015 r. był tu wiceprezesem zarządu. Jednak już we wrześniu 2017 r. Eurocash zawarł przedwstępną umowę nabycia 100% udziałów w spółce prowadzącej sieć Mila za 350 mln zł. W grudniu ub.r. szyld Mila ostatecznie zniknął z rynku. Zastąpiły ją Delikatesy Centrum.

Wracając do zmian w PGS-ie, firma ogranicza się jedynie do komunikatu, w którym stwierdza, że „rozszerzenie zarządu PGS do 2-osobowego składu jest procesem naturalnym, wynikającym ze strategii sieci i nowych wyzwań. W poprzednich latach zarząd był 2-osobowy”.

Mamy nadzieje, że w kolejnych tygodniach operator ujawni nam więcej szczegółów.

Katarzyna Pierzchała 5273 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.