Ruszają dwa nowe Lidle

Już w czwartek, 27 stycznia, Lidl otworzy zmodernizowany sklep w Lesznie, jak również swój pierwszy obiekt w Ozimku.

Pierwszy ze sklepów, ten w Ozimku przy ul. Hutniczej 3, ma powierzchnię sali sprzedaży wynoszącą ok. 1100 mkw. i ok. 114 miejsc parkingowych. Pracę znalazło tu 21 osób. Placówka będzie czynna od poniedziałku do soboty w godzinach 6 do 22, a w niedziele od 9 do 18.

W tym samym dniu otworzy się zmodernizowany sklep w Lesznie przy ul. Antoniny 12. Jest on większy od placówki w Ozimku - sala sprzedaży ma blisko 1360 mkw. Mniejszy jest za to parking – ma zaledwie 74 miejsc. W sklepie zostało zatrudnionych 25 osób, a market będzie działać od poniedziałku do soboty w godzinach 6 do 22, ale w niedziele już od 9 do 19.

W placówkach wykorzystano ekologiczne rozwiązania m.in.: odzysk ciepła z urządzeń chłodniczych, wykorzystany na cele ogrzewania obiektu, instalację ogrzewania wykonaną w oparciu o gruntowe pompy ciepła czy pełne energooszczędne oświetlenie LED – zarówno wewnątrz obiektu, jak i na parkingu wraz ze sterowaniem oświetleniem mającym na celu optymalizację jego zużycia.

W dniu otwarcia na klientów sklepów czekać będą liczne atrakcje, m.in. aromatyczna kawa, poczęstunek oraz promocyjne ceny.

Według monitoringu HandelExtra.pl po czwartkowych otwarciach Lidl będzie miał 805. placówek w Polsce.

Katarzyna Pierzchała 5103 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.