Usługa szybszych dostaw One Fulfillment by Allegro ruszyła pełną parą

To usługa dla sprzedających, która obejmuje przechowywanie, pakowanie i dostawę produktów i obsługę klienta w zakresie związanym z realizacją zamówień. Po programie pilotażowym Allegro oficjalnie wprowadziło swoją usługę logistyczną na platformę.

Klienci mogą liczyć na szybsze dostawy, a sprzedawcy - na wzrost sprzedaży. Ponad 80% zamówień na Allegro.pl jest realizowanych w 1-2 dni od zakupu. One Fulfillment ma uzupełnić ten model i jeszcze bardziej je przyspieszyć. Firma we wrześniu ub.r. rozpoczęła pilotaż One Fulfillment by Allegro.  Wzięło w nim udział kilkadziesiąt firm sprzedających na platformie, które mogły zapewnić dostawę następnego dnia, nawet tych produktów, które zostały zakupione do późnych godzin wieczornych. Dla sprzedawców krótszy czas dostawy oznacza wzrost ich sprzedaży, a dla kilentów - szybkie zakupy.

- Zainteresowanie takimi usługami logistycznymi deklaruje obecnie 30-40 % sprzedających na Allegro. W trakcie pilotażu zaobserwowaliśmy, że skrócenie czasu dostaw u sprzedawców korzystających z usługi przełożyło się bardzo wyraźnie na wzrost ich sprzedaży - mówi Grzegorz Czapski, business development officer, Allegro.

Jak działa One Fulfillment by Allegro?

Firmy prowadzące sprzedaż na platformie mogą już teraz zgłosić chęć skorzystania z usługi poprzez stronę: www.allegro.pl/kampania/fulfillment. Po weryfikacji zgłoszeń Allegro zaprasza do usługi w tych sprzedawców, którzy spełniają odpowiednie kryteria,  w szczególności związane z realizacją dostaw. Na start  dla nowo dołączających firm przygotowano pakiet powitalny - przez pierwszy miesiąc sprzedający nie płaci opłat podstawowej i dodatkowych, a także otrzymuje dodatkowe wyróżnienia dla swoich ofert. Pakiet startowy jest przewidziany dla wszystkich firm, które dołączą do usługi do 30 czerwca 2022 r.

Co zyskuje sprzedawca, a co konsument?

One Fulfillment by Allegro oferuje klientom duży wybór metod dostawy i skrócenie czasu dostaw szczególnie w największych miastach. Dostawy realizowane przez X-press Couriers opłacone do godziny 10:00 (lub jeżeli dostawa realizowana jest na terenie Warszawy, do 13:00) dotrą do klientów tego samego dnia. Natomiast wszystkie zamówienia złożone w tygodniu do godziny 19:00 Allegro wyśle w dniu zakupu.  Platforma informuje, że bierze też odpowiedzialność za produkty, w tym również za ich ewentualne uszkodzenia w transporcie do kupujących.

- Idea One Fulfillment jest bardzo prosta. Allegro przejmuje na siebie zadania związane z logistyką. Sprzedający dzięki temu mogą skupić się na podnoszeniu atrakcyjności swoich ofert oraz zwiększaniu sprzedaży. Co więcej, utrzymują wysoką jakość i tempo dostaw, nawet podczas szczytów sprzedażowych bez konieczności inwestowania w powierzchnie magazynowe oraz profesjonalne wyposażenie. Kupujący z kolei dostają swoje zakupy szybciej i w bardziej ekologiczny sposób - wyjaśnia Grzegorz Czapski.

Przy pakowaniu towaru Allegro korzysta z materiałów przyjaznych środowisku - certyfikowanych opakowań, papierowych taśm i wypełniaczy, a także wdraża procesy mające na celu zminimalizowanie odpadów. Dzięki nadawaniu przesyłek z jednego miejsca możliwa jest redukcja liczby podjazdów kurierskich, co jest częścią strategii firmy na lata 2020-2023.

Allegro jest platformą zakupów online. Grupa prowadzi wiodącą platformę handlową typu marketplace w Polsce, jaką jest Allegro.pl, oraz porównywarkę cenową Ceneo.pl. Allegro dysponuje magazynem o powierzchni 36 500 mkw. w A2 Warsaw Park. Łączna powierzchnia operacyjna magazynu Allegro z systemem wewnętrznych antresol wynosi 65 300 mkw., a zatrudnienie znajduje 1200 osób.