Auchan Retail zacieśnia współpracę z Frigo Logistics

Detalista powierzył operatorowi logistycznemu dla produktów mrożonych obsługę dystrybucyjną kolejnych 34 nowych placówek sieci.

Operacje w ramach współpracy realizowane są na całą Polskę wprost z magazynu w Radomsku (woj. łódzkie).

Odbywają się one w modelu cross-dock, czyli bez magazynowania. Oznacza to, że towary trafiające od producentów do centrum dystrybucyjnego są od razu rozdzielane i tego samego dnia przewożone do 124 sklepów Auchan w całym kraju.

Wykorzystanie nowoczesnego sortera pozwala na sprawną i szybką kompletację towarów w temperaturze do -18°C. Każdego dnia w centrum dystrybucyjnym Frigo Logistics w Radomsku  kompletowanych jest kilkanaście tysięcy kartonów.

- Podjęcie współpracy z Frigo Logistics w maju ubiegłego roku było dla nas ważną strategicznie decyzją, istotną z punktu widzenia dalszego rozwoju i optymalizacji systemu zaopatrzenia i dystrybucji produktów głęboko mrożonych dla całej naszej sieci. Dynamicznie zmieniające się potrzeby konsumenta, podobnie jak sama sytuacja rynkowa, oznaczały potrzebę pozyskania partnera, z którym wspólnie będziemy mogli zapewnić naszym klientom najwyższy poziom obsługi -  tak  w sklepach stacjonarnych, jak i przy zakupach online. Minione miesiące pokazały jak trafny był nasz wybór - mówi Piotr Dopierała, dyrektor logistyki i supply chain w Auchan Retail Polska.

W ramach dotychczasowych działań, od maja ub.r.  liczba obsłużonych przez operatora kartonów dla Auchan przekroczyła milion.

Joanna Hamdan 13652 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.