Lidl jak apteka: wprowadza 12 różnych testów

Jako pierwsza sieć handlowa w naszym kraju Lidl wprowadza do sprzedaży szeroką gamę testów do samodzielnej kontroli. Od 26 stycznia w wybranych sklepach oferowanych będzie aż 12 rodzajów testów przeznaczonych do samokontroli, które pozwolą na diagnostykę m.in. poziomu witaminy D, żelaza, celiakii.

W okresie pandemii kontakt z lekarzami bywa utrudniony, a badania nie zawsze są możliwe do zrealizowania. Szybki test przeznaczony do samokontroli, czyli możliwy do wykonania w zaciszu domowym, pozwala na wczesne wykrycie wielu chorób, dając tym samym szansę na szybkie podjęcie leczenia i pełny powrót do zdrowia.

Lidl Polska jako pierwsza sieć handlowa wprowadza do sprzedaży szeroką gamę testów do samodzielnego wykonania. Producentem testów jest szwajcarska firma, a same testy wykazują się wysoką dokładnością (na poziomie od 87% do 98,90% w zależności od rodzaju testu) oraz swoistością (na poziomie od 98% do 100% w zależności od rodzaju testu). 12 rodzajów testów będzie dostępnych w wybranych sklepach od środy, 26 stycznia, oraz kosztować pomiędzy 24,99 a 29,99 zł za opakowanie.

Pozwalają one na diagnostykę: poziomu witaminy D w organizmie, stanów zapalnych na podstawie pomiaru białka C-reaktywnego, infekcji układu moczowego, poziomu antygenu prostaty PSA, zakażenia bakterią Helicobacter Pylori (profilaktyka żołądka, wrzody) a także utajonej krwi w kale, celiakii (nietolerancję glutenu), poziomu żelaza, tarczycy (poziom TSH). Dzięki nim można też dowiedzieć się o wczesnej ciąży, owulacji czy rozpoczęciu menopauzy.

Jak ustaliliśmy, testy będą umieszczone w pobliżu strefy z kasami samoobsługowymi, jak na razie w wybranych sklepach sieci. Staną obok m.in. szybkich testów w kierunku Covid.

 

Katarzyna Pierzchała 5103 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.