Allegro nominuje Pedra Arnta na dyrektora

Rada Dyrektorów Allegro.eu wybrała Pedra Arnta jako kandydata na stanowisko niezależnego dyrektora. Będzie pełnił funkcję doradczą w decyzjach Allegro dotyczących międzynarodowej ekspansji firmy.

Pedro Arnta zajmował różne stanowiska wyższego szczebla w branży internetowej, pełniąc od 2011 r. funkcję dyrektora finansowego MercadoLibre (Meli), platformy e-commerce’owej.

– Pedro pomógł rozwijać MercadoLibre od wczesnego etapu start-upu do obecnego statusu globalnej firmy zatrudniającej około 30 tys. pracowników i myślę, że to wystarczająca referencja dla każdego, kto śledzi najnowsze strategiczne kroki Allegro – mówi prezes Allegro Francois Nuyts. – Rozumie nasze zorientowanie na klienta i międzynarodowe ambicje, oferując szerokie doświadczenie w zarządzaniu inwestycjami w nowe źródła przychodów, takie jak płatności czy nowoczesna technologia. Doświadczenie Pedro w kierowaniu rozwojem i transformacją to jedno. Jest także skromny i rozważny, a także kompetentny i nastawiony na rozwój. Idealnie pasuje więc do kultury Allegro i naszych ambicji – wyjaśnia.

Początkowo Pedro pracował dla Boston Consulting Group w Buenos Aires i São Paulo. W 1999 dołączył do Meli, gdzie kierował różnymi zespołami. Odpowiadał za rozwój biznesu i marketing, a następnie zarządzał operacjami związanymi z obsługą klienta. Kolejnym krokiem było stanowisko wiceprezesa odpowiedzialnego za planowanie strategiczne i relacji z inwestorami, zanim objął funkcję CFO, aktywnie uczestnicząc w wejściu Meli na giełdę.

– Pedro ma rozległą wiedzę nie tylko o rynkach latynoamerykańskich – oferuje globalną perspektywę rynkową kogoś, kto zdobywał doświadczenie zawodowe i życiowe także w Ameryce Północnej i Europie, co doskonale wpisuje się w międzynarodowe ambicje Allegro. Nominacja będzie teraz przedstawiona akcjonariuszom do akceptacji – podaje w informacji prasowej Marcin Gruszka, head of communications
corporate communication department, Allegro.pl.

– Lubię działać w dynamicznych i zorientowanych na klienta środowiskach, a w branży technologicznej czuję się jak w domu, więc Allegro pasuje jak ulał – mówi Pedro Arnt. – W tym roku Allegro wchodzi na nowy, wyższy poziom i rozszerzy swój zasięg poza Polskę, więc czekając na zgodę akcjonariuszy, cieszę się na możliwość wzięcia udziału w tej podróży, oferując po drodze moje spostrzeżenia i doświadczenie. Misja i plany Allegro są naprawdę ekscytujące i z niecierpliwością czekam, by pomóc w ich realizacji - dodaje.

Funkcja niezależnego dyrektora ma charakter niewykonawczy. Zdaniem Rady Dyrektorów Allegro.eu takie nominacje leżą w interesie spółki i są zgodne z ogłoszonym celem, w ramach którego większość członków Rady ma być niezależna.

Grupa Allegro prowadzi platformę handlową typu marketplace w Polsce, jaką jest Allegro.pl, oraz porównywarkę cenową Ceneo.pl. Firma wprowadziła różne funkcje ułatwiające zarządzanie sprzedażą, takie jak usługi szybkiej dostawy (np. zielone paczkomaty One Box) czy wygodne metody płatności, w tym płatności odroczone dla firm na Allegro Biznes.