Chorten umacnia się w lubelskim i wchodzi do Krakowa

Grupa Chorten uruchomiła 17. sklep partnerski w Lublinie. To oznacza, że na Lubelszczyźnie ma już blisko 200 takich punktów. Już niedługo pierwszy sklep pod logo z drzewkiem dębu pojawi się w Krakowie.

Nowy punkt pod szyldem Grupy Chorten od soboty działa przy jednej z ważniejszych arterii Lublina - ulicy Głębokiej 10/12. Na 110 mkw. powierzchni klienci mają do wyboru szeroki asortyment, w tym wszystkie kategorie spożywcze. Dzięki stoisku partnerskiemu JBB Bałdyga jest bogata oferta wędlin i mięs. Jest też dział z chemią gospodarczą. Sklep czeka na klientów od poniedziałku do soboty w godzinach 6-22.

- To nasza kolejna placówka partnerska w tym mieście. Cieszymy się, że coraz więcej niezależny detalistów nawiązuje z nami współpracę – mówi Krzysztof Pakuła, prezes Grupy Chorten.

Placówka przy ul. Głębokiej to 17. sklep współpracujący z Grupą w Lublinie. W całym województwie lubelskim sieć ma już 189 punktów partnerskich. Z kolei w makroregionie Południowa i Wschodnia Polska, obejmującym województwa: lubelskie, podkarpackie, małopolskie, śląskie, część mazowieckiego, jest ich 400. Niedługo pojawią się kolejne, m.in. pierwszy sklep pod logo z drzewkiem dębu w Krakowie.

- W końcówce ubiegłego roku pod naszym logo zaczęła działać pierwsza placówka w Łodzi. Teraz wkraczamy do kolejnego dużego miasta, w którym dotychczas nie byliśmy obecni. Chcemy wspierać polskich kupców, oferujemy im bardzo dobre warunki handlowe u producentów i dystrybutorów – tłumaczy Pakuła.

Polską Grupę Sklepów Spożywczych Chorten założyło 13 właścicieli 20 sklepów z województwa podlaskiego. Obecnie ma ona zasięg ogólnopolski i współpracuje z nią około 2150 placówek.

Katarzyna Pierzchała 5103 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.