Rossmann GO, czyli bezobsługowe zakupy w drogerii

Rossmann GO to funkcja samoobsługowych zakupów w drogeriach Rossmann z użyciem aplikacji Rossmann PL. Na czym polega?

Pozwala wziąć produkt z półki, zeskanować swoim telefonem i zapłacić za niego online w aplikacji lub skorzystać z kasy samoobsługowej bądź tradycyjnej.

Po zakończeniu zakupów można wybrać jedną z dwóch opcji płatności – albo bezpośrednio w smartfonie (przy użyciu form płatności online, takich jak BLIK, podpięta karta płatnicza, Apple Pay/GPay) albo przy kasie samoobsługowej – przez zeskanowanie zbiorczego kodu kreskowego zrealizowanych zakupów.

Płacąc w aplikacji (online), klienci zyskują 5% dodatkowego rabatu na całe zakupy – niezależnie od kwoty czy liczby produktów.

Jednak rabat uzyskują tylko ci, którzy zapłacą za zakupy Rossmann GO kartą płatniczą podpiętą w aplikacji, BLIKiem, Google Pay, Apple Pay. Nie obowiązuje on w przypadku płatności przy kasie.

Jak deklaruje firma, Rossmann GO to pierwsze tak duże wdrożenie zakupów w pełni samoobsługowych w Polsce - obejmuje bowiem ponad 1500 drogerii.

Aby skorzystać z usługi Rossmann GO, trzeba najpierw zaktualizować aplikację w swoim telefonie. Następnie należy kliknąć w przycisk "Rossmann GO. Samoobsługowe zakupy" znajdujący się na ekranie głównym, obowiązkowo udostępnić swoją lokalizację za pomocą telefonu lub zeskanować kod QR znajdujący się na terenie drogerii.

Koncepcję bezobsługową wprowadzają także sieci handlowe spożywcze: Żabka Nano, która testuje już 25 samoobsługowych punktów w sześciu miastach w kraju, Aldi sprawdza testowy Aldi Shop & Go w Londynie.