Barbora ma nowy magazyn na Śląsku

Spożywczy sklep online Barbora wynajął ok. 3000 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w Katowicach, w budynku należącym do centrum logistycznego Park City Logistics Katowice I. Jest to kolejna lokalizacja firmy Barbora w Polsce.

Barbora to spożywczy sklep online, który oferuje dostawę pod podany adres. Jest obecnie największym operatorem e-handlu żywnością oraz artykułami codziennego użytku w krajach bałtyckich. Spółka należy do Grupy Maxima, która zrzesza sieci handlowe na Litwie, Łotwie, w Estonii oraz Bułgarii. Za sprawą otwieranych supermarketów internetowych, firma Barbora Polska rozbudowuje swoją sieć także w Polsce.

- Otwarcie nowego centrum dystrybucyjnego pozwoli na dotarcie ze swoimi usługami do mieszkańców Katowic i okolicznych miejscowości – komentuje Katarzyna Misztal, młodszy negocjator, dział powierzchni przemysłowych i logistycznych, Cushman & Wakefield.

Rozwój e-commerce nie dotyczy tylko Warszawy, a jego rosnący udział w całości sprzedaży napędza zapotrzebowanie na obiekty miejskiej logistyki w całej Polsce, również w województwie śląskim. - Dlatego stale rozwijamy swoje portfolio i docieramy do największych ośrodków w kraju, czego przykładem jest City Logistics Katowice I – tłumaczy Marek Dobrzycki, managing director w Panattonii.

I dodaje: - Atutem parku jest jego położenie na terenie miasta w bliskiej odległości od ścisłego centrum, z dostępem do pełnej infrastruktury miejskiej.

W zasięgu należącego do Grupy Maxima (Stokrotka) spożywczego e-sklepu Barbora.pl znajdują się już takie miasta jak: Warszawa i tereny aglomeracji warszawskiej oraz Gdańsk, Gdynia i Sopot, a także okoliczne miejscowości. W listopadzie ub.r. Barbora uruchomiła swoje usługi na terenie Górnego Śląska, a jeszcze w styczniu z usług tego e-sklepu będą mogli skorzystać mieszkańcy Krakowa.

Panattoni jest deweloperem powierzchni przemysłowych. Od początku działalności, czyli od 2005 roku, firma zrealizowała w Polsce projekty magazynowe i produkcyjne o łącznej powierzchni ponad 9 milionów mkw. Jest częścią europejską filią Panattoni Development Company, jednego z największych deweloperów powierzchni przemysłowych na świecie, prowadzącego działalność w 26 oddziałach w Ameryce Północnej i w Europie. Na Starym Kontynencie Panattoni obecne jest od 2005 roku. Oprócz Polski swoje przedstawicielstwa ma w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Czechach i Słowacji, Holandii, Hiszpanii i Portugalii, we Włoszech, na Węgrzech i w Szwecji. Wśród kluczowych klientów są takie firmy jak Amazon, DB Schenker, DHL, Fedex, DPD, XPO, Coca Cola, Weber, Whirlpool, Bosch, Volkswagen, H&M.

Katarzyna Pierzchała 5103 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.